تعداد بازدید : ۲۷۳۶
کد خبر : ۲۲۶۱۵۷
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به درس هایی که بازار به خیلی ها آمده و و آماری پر غلط از سوی پاستور و...

۵.۵

به گزارش بورس نیوز امروز هم اگرچه حال بازار خوب نبود؛ اما تحرکاتی مشاهده شد که به نظر می رسد شاید فردا، درجه تب بورس تهران کمتر شود. اما منفی های این چند روز، درس های بزرگی آموخت. مثلا اهالی ملاصدرا بد نیست یاد بگیرند به جای آنکه شبیه ملخک ضرب المثل ها فقط همان روزشان را ببینند، کمی هم آینده نگر باشند. بورس انقدر نمی ریخت اگر در روزهای به شدت مثبت بازار، جلسه ای برگزار می شد و فکری به حال روزهای خراب مان می شد. اهالی پاستور هم البته باید بدانند سیگنال دادن، عواقب دارد و اینکه یک نفر پا روی پا بیندازد و پشت تریبون ملی اعلام کند شاخص از چه محدوده ای بر می گردد، در شان مسوولانی که در اجرای وظایف اصلی شان هم مانده اند، نیست...
اما مهم ترین درس این روزها را سهامداران آموختند. حقوقی هایی را که امروز در صدر فروشندگان بودند تا جا نمانند و از حمایت از سهم، جز لافش را بلد نیستند، نباید از خاطر برد. همانطور که نباید فراموش کنیم برخی اساتید بزرگوار هم تا چندی قبل تارگت های نجومی می دادند و به محض منفی شدن بازار، گم شدند...

تحلیلی آبکی از رسانه پر مدعا
رفتار شبکه های معاند هم در نوع خود بی نظیر بود؛ از طرفی در روزهای سبز بازار، مرتبا لایو داشتند و از حباب می گفتند؛ وقتی هم بازار منفی شد قهقهه زدند که دیدید ما گفتیم! شبکه پر مدعای به ظاهر ایرانی دوست و در باطن ایرانی ستیز هم یک تحلیل جانانه از خود در کرد و اعلام کرد ""امروز ظهر بورس تهران با افت ۵۵ درصدی شاخص کل، در آستانه کانال یک میلیون و ششصد هزار تومانی قرار گرفت"" خدا قوت عساتید مکتب ندیده...

ورژن جدید مدیر در ایران
اما در شرایطی که دوستان بورس باز بر سر و کله خود می زنند تا دو زار سود کنند، مدیران بعضی شرکت های بورسی هم طرحی ارائه کردند و خودشان تصویب کردند و برایش بودجه تعریف کردند و... آخر سر هم به خودشان پاداش دادند! دوستان، نوشابه بدیم خدمت تان؟؟

آمارمن درآوردی پاستور و ریشخند اهل بازار 

بزرگوار پاستور نشین هم برای آنکه در ماه های پایانی سکونت خود در ساختمان پاستور، زحمات خود را به رخ کشد، هر روز از شاهکارهای یک بخش توییت می زنند! مثلا دیروز توییت زده اند که در این ۷ سال ۴.۵ میلیون مسکن ساخته شده است. فعالان حوزه مسکن هم خروشیده اند که ۴.۵ میلیون خانه؟؟؟ کو؟ کجاست؟ در این ۷ سال کلا ۲.۵ میلیون مسکن احداث شده که آن هم کار ما (فعالان بخش خصوصی) بوده! البته این اولین بار نیست که آقایان آمار من درآوردی ارائه می کنند و گندش در می آید و به روی مبارک هم نمی آورند!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: