تعداد بازدید : ۹۹۳
کد خبر : ۲۲۶۱۶۰
فروش ۲۷ هزار میلیارد ریالی فولادساز خوزستانی در مرداد‌ماه؛
۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
فروش مرداد ماه این شرکت به ۲۶ هزار و ۹۵۹ میلیارد ریال رسیده و به این ترتیب جمع کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در ۵ ماه نخست به ۹۳ هزار و ۹۸۹ میلیارد ریال رسیده است.

عدم عرضه‌های شرکت در بورس کالا نتیجه داد / رشد محسوس نرخ فروش

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد خوزستان در مرداد ماه فروش جالب توجهی را ثبت کرده و در ماهی که شاهد کاهش تعمدی عرضه محصولات فولادی توسط این شرکت با هدف رشد قیمت‌ها بودیم، این شرکت توانسته به هدف خود به بهای سردرگمی فعالین بازار فولاد برسد و با متوسط رشد ۱۷ درصدی نرخ فروش محصولات خود در بخش داخلی مواجه بود.

عدم عرضه‌های شرکت در بورس کالا نتیجه داد / رشد محسوس نرخ فروش

نرخ فروش بلوم و بیلت داخلی در مرداد ماه با ۱۶ درصد افزایش به ۷۳ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال رسید. همچنین نرخ اسلب داخلی نیز با ۱۷ درصد افزایش تنها در یک ماه به ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال رسید. نکته بسیار قابل تامل در خصوص این شرکت را می‌توان تفاوت محسوس نرخ فروش محصولات در بازار داخلی و بازار صادراتی عنوان کرد.

نرخ فروش بلوم و بیلت داخلی در مرداد ماه نسبت به نرخ صادراتی آن ۸ درصد بیشتر بوده و این مازاد نرخ در خصوص محصول اسلب به ۱۲ درصد رسیده است.

به هر حال مشخص است زمانی که انحصار نسبی تولید یک محصول در دست یک شرکت باشد و از سوی دیگر وزارت صمت نیز در این تخلف همراه و همساز این شرکت‌ها باشد، نتیجه‌ای جز گرانفروشی و تخلفات متهورانه شرکت‌ها صورت نخواهد گرفت.

فروش مرداد ماه این شرکت به ۲۶ هزار و ۹۵۹ میلیارد ریال رسیده و به این ترتیب جمع کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در ۵ ماه نخست به ۹۳ هزار و ۹۸۹ میلیارد ریال رسیده و این میزان فروش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد.

مقادیر فروش تجمیعی محصولات اصلی شرکت شامل بلوم، بیلت و اسلب شرکت نیز به بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسیده است که اندکی کمتر از مقادیر فروش تجمیعی مدت مشابه سال گذشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "سهرمز" به صدا درآمد

شرکت سیمان هرمزگان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ مجمع عمومی برگزار می‌کند.

مجمع "گکیش" برگزار شد

شرکت مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران- کیش در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

زنگ مجمع "قهکمت" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند هکمتان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ برگزار خواهد شد.

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: