تعداد بازدید : ۹۳۳
کد خبر : ۲۲۶۱۶۰
فروش ۲۷ هزار میلیارد ریالی فولادساز خوزستانی در مرداد‌ماه؛
۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
فروش مرداد ماه این شرکت به ۲۶ هزار و ۹۵۹ میلیارد ریال رسیده و به این ترتیب جمع کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در ۵ ماه نخست به ۹۳ هزار و ۹۸۹ میلیارد ریال رسیده است.

عدم عرضه‌های شرکت در بورس کالا نتیجه داد / رشد محسوس نرخ فروش

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد خوزستان در مرداد ماه فروش جالب توجهی را ثبت کرده و در ماهی که شاهد کاهش تعمدی عرضه محصولات فولادی توسط این شرکت با هدف رشد قیمت‌ها بودیم، این شرکت توانسته به هدف خود به بهای سردرگمی فعالین بازار فولاد برسد و با متوسط رشد ۱۷ درصدی نرخ فروش محصولات خود در بخش داخلی مواجه بود.

عدم عرضه‌های شرکت در بورس کالا نتیجه داد / رشد محسوس نرخ فروش

نرخ فروش بلوم و بیلت داخلی در مرداد ماه با ۱۶ درصد افزایش به ۷۳ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال رسید. همچنین نرخ اسلب داخلی نیز با ۱۷ درصد افزایش تنها در یک ماه به ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال رسید. نکته بسیار قابل تامل در خصوص این شرکت را می‌توان تفاوت محسوس نرخ فروش محصولات در بازار داخلی و بازار صادراتی عنوان کرد.

نرخ فروش بلوم و بیلت داخلی در مرداد ماه نسبت به نرخ صادراتی آن ۸ درصد بیشتر بوده و این مازاد نرخ در خصوص محصول اسلب به ۱۲ درصد رسیده است.

به هر حال مشخص است زمانی که انحصار نسبی تولید یک محصول در دست یک شرکت باشد و از سوی دیگر وزارت صمت نیز در این تخلف همراه و همساز این شرکت‌ها باشد، نتیجه‌ای جز گرانفروشی و تخلفات متهورانه شرکت‌ها صورت نخواهد گرفت.

فروش مرداد ماه این شرکت به ۲۶ هزار و ۹۵۹ میلیارد ریال رسیده و به این ترتیب جمع کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در ۵ ماه نخست به ۹۳ هزار و ۹۸۹ میلیارد ریال رسیده و این میزان فروش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد.

مقادیر فروش تجمیعی محصولات اصلی شرکت شامل بلوم، بیلت و اسلب شرکت نیز به بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسیده است که اندکی کمتر از مقادیر فروش تجمیعی مدت مشابه سال گذشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: