تعداد بازدید : ۵۱۳
کد خبر : ۲۲۶۲۴۴
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در غرفه ذوب آهن در متالکس ۲۰۲۰:
۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در حاشیه بازدید از غرفه ذوب آهن در متالکس ۲۰۲۰ گفت: حضور ناقص شرکت‌های فولادی در بورس کالا از نظر ما نقص در بازار تعریفمی شود و به طبع بر روی قیمت‌ها تاثیر گذار است و نتیجه آن زیان مصرف کننده نهایی است.

به گزارش بورس نیوز، وی افزود: برخی می‌خواهند این مشکل را با گذاشتن سقف برطرف کنند، اما در این صورت عملا بازار از حالت واقعی خودش دور می‌شود. نگاه ما این است که عرضه‌ها تقویت شوند و همچنین شرکت‌های خصوصی موظف شوند، محصولات خود را در بورس کالا عرضه نمایند که ثمره آن پایداری در بازار خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ریل تولیدی ذوب آهن اصفهان در خطوط داخل شهری (مترو) و برون شهری (خطوط پر سرعت) در محور‌های مختلف کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و این افتخاری بزرگ برای ایران اسلامی به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در گذشته ریل از خارج از کشور وارد می‌شد که ارز بری فراوانی را در پی داشت، اما هم اکنون این محصول با بالاترین کیفیت و تنوع فراوان مبتنی بر انواع و اقسام کنترل‌های روز دنیا در اولین فولاد ساز کشور (ذوب آهن اصفهان) تولید می‌شود و این دستاورد مهم توسعه راه آهن کشور را رقم می‌زند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای در ادامه به حامل‌های انرژی در صنعت فولاد پرداخت و گفت: ساماندهی یارانه انرژی باید با جدیت تمام دنبال شود و مشخص گردد در حوزه صنعت، ما چه میزان یارانه انرژی پرداخت می‌کنیم و اثر آن بر قیمت تمام شده محصولات چه میزان است.

طغیانی اضافه کرد: متاسفانه پرداخت یارانه انرژی در برخی از صنایع کشور فراموش شده است. در شرکتی مانند ذوب آهن اصفهان که شیوه تولید آن کوره بلند است به واقع نیاز است برای جبران یارانه انرژی برنامه ریزی شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه نگاه واحد به پرداخت یارانه انرژی در صنایع وجود ندارد و ساماندهی آن ضروری می‌باشد. در فولادسازی‌ها نیاز است یک شیوه واحد به لحاظ برخورداری از یارانه انرژی حاکم شود نه اینکه در برخی از آن‌ها به دلیل شیوه تولید مازاد یارانه انرژی را شاهد باشیم و در برخی دیگر این مقوله اساسی به فراموشی سپرده شود.

طغیانی گفت: ما نمایندگان اصفهان لحظه‌ای در حمایت از صنعت و تولید اصفهان کوتاهی نخواهیم کرد و پای کار تولید و اشتغال در استان ایستاده ایم و همه تلاش خود را برای توسعه و بالندگی صنعت اصفهان به کار می‌گیریم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: