تعداد بازدید : ۴۳۶
کد خبر : ۲۲۶۳۰۶
۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: کسانی که می‌خواهند وارد بازار سرمایه شوند باید حتما حوصله به خرج دهند و اجازه ندهند دیگران از کم حوصلگی‌شان سواستفاده کنند.

افراد در بازار سرمایه حوصله به خرج دهند

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار کرد: سیاست دولت این است که از بازار سرمایه صیانت کند. یک نمونه صیانت از این بازار امروز اتفاق می‌افتد.

وی افزود: طبق وعده، پذیره نویسی دارادوم امروز اتفاق می‌افتد. این پذیره نویسی به این معنی است که اگر هر فرد ۵ میلیون تومان خرید کند از تخفیف ۲۰ درصدی نیز برخوردار می‌شود. یعنی در ۵ میلیون تومان یک میلیون تومان تخفیف می‌گیرد و این یعنی توزیع ثروت صورت می‌گیرد و به سمت عادلانه کردن نظام توزیع و درآمد و صنعت می‌رویم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: پذیره نویسی دارادوم برای همه افراد به تناسب کارت ملی شرایط خاص ایجاد شده است.

دژپسند ادامه داد: اگر دولت در این زمینه دنبال درآمد خودش بود طبیعتا نباید این روش را در عرضه صندوق ETF طی می‌کرد چون ۲۰ درصد تخفیف می ‌دهیم، اما اگر به صورت بلوکی عرضه می‌کرد، مثلا ۱۵ درصد سهام پتروشیمی ‌ها را به یک نفر می‌فروخت، می‌توانست۲۰ درصد اضافه ‌تر بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت برای اینکه یک کار فراگیر انجام دهد تا یک مشارکت عمومی صورت بگیرد و به سمت اصلاح نظام توزیع درآمد برود، این روش را برگزید. این نشان می‌دهد که دولت اهتمام ویژه‌ای برای تقویت بازار سرمایه دارد.

دژپسند گفت: کسانی که می‌خواهند وارد بازار سرمایه شوند باید حتما حوصله به خرج دهند و اجازه ندهند دیگران از کم حوصلگی‌شان سواستفاده کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: