تعداد بازدید : ۲۶۰
کد خبر : ۲۲۶۳۹۱
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس خبر داد:
۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی باقی مانده که امیدواریم بخش نخست آن تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی به بهره برداری می‌رسدمحمد مشکین‌فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به تحقق ۹۴ درصدی برنامه ابلاغی این شرکت اشاره و با بیان اینکه بخش دریایی میدان مشترک پارس جنوبی جز فاز ۱۱ تکمیل شده است،اظهار کرد: از ۳۹ سکوی دریایی این میدان، ۳۷ سکو نصب شده و از ۱۳ پالایشگاه طراحی شده، ۱۲ پالایشگاه وارد مدار تولید شده است، تنها پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی باقی مانده که امیدواریم بخش نخست آن تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی با تاکید بر اینکه بخش توسعه‌ای این میدان در حال تکمیل است و از این پس باید بخش دوم توسعه پارس‌جنوبی را شروع کنیم که به مراتب مهمتر از بخش نخست است و آن هم حفظ و نگهداشت تولید در این میدان است، افزود: هم‌اکنون بخش زیادی از انرژی کشور از این میدان مشترک تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه در نظر داریم در ۲۵ سال آینده با توسعه میدان‌های دیگر و تقویت فشار چاه‌های میدان پارس‌جنوبی، همچنان ۷۵ درصد از گاز مورد نیاز کشور را از این میدان تامین کنیم، تصریح کرد: همچنین هم اکنون ۴۰ درصد خوراک تولید بنزین کشور از این میدان مشترک تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه در همه مراحل توسعه و نگهداشت میدان پارس‌جنوبی و دیگر میدان‌های تحت مدیریت این شرکت به توان داخلی اتکا می‌شود، گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در صورت تدوام تحریم خللی در تولید گاز کشور ایجاد نشود و با اتکا به دانش و توان بومی کار توسعه و بهره‌برداری را دنبال خواهیم کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: