تعداد بازدید : ۱۸۴
کد خبر : ۲۲۶۵۳۲
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
برات کریمی، مدیر عامل بانک دی طی پیامی فرا رسیدن هفته بانکداری اسلامی را به فعالان اقتصادی و کارکنان شریف نظام بانکی کشور به ویژه همکاران تلاشگر بانک ارزش آفرین دی تبریک گفت.

به گزارش بورس نیوز، متن این پیام بدین شرح است:

تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا در دهم شهریور ۱۳۶۲ فصل جدیدی در نظام بانکداری کشور عزیزمان ایران رقم زده است. قانون بانکداری بدون ربا، با تمرکز بر حذف ربا نخستین گام اساسی را برای اصلاح نظام بانکی برداشته و این دستاورد عظیم که به واسطه دوراندیشی و دقت نظر معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) بدست آمده است، امروز با تمرکز و توجه به سایر مولفه‌ها، اصول و مبانی شریعت و با تکیه بر چارچوب اخلاقی می‌تواند نقش کلیدی در اثربخشی بیشتر نظام بانکی، کاهش عملیات صوری و هزینه مبادله و در نهایت کمک به پویایی هرچه بیشتر اقتصاد کشور داشته باشد.

اکنون با گذشت نزدیک به چهار دهه از عمر بانکداری اسلامی در جمهوری اسلامی ایران شاهد دستاورد‌های ارزشمندی در این زمینه هستیم. حتی به جرات می‌توان گفت در دهه اخیر، توسعه انواع مختلفی از موسسات مالی اسلامی در کشور‌های اسلامی و غیر اسلامی در سطح بین المللی با رشد چشمگیری مواجه بوده است که توانسته اند در فضایی رقابتی، قابلیت‌های خود را در «واسطه گری مالی منطبق با شریعت» به منظور رفع نیاز‌های بانکی مشتریان مسلمان و غیرمسلمان به خوبی نشان دهند. با توجه به این که یکی از مهم‌ترین تاکیدات مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر توجه به مسائل اقتصادی کشور بوده است، وظیفه بانک‌ها به عنوان قلب تپنده اقتصاد نسبت به اجرای صحیح و دقیق بانکداری اسلامی بسیار حائز اهمیت است چرا که بانکداری اسلامی با بهبود فضای کسب و کار و تامین مالی بخش واقعی اقتصاد می‌تواند بسترساز اقتصاد مقاومتی باشد، اقتصادی مبتنی بر پایه‌های منابع داخلی که در برابر فشار‌ها و تحریم‌ها دچار بحران نمی‌شود.

اینجانب به نمایندگی از اعضای محترم هیئت مدیره ضمن تبریک و گرامیداشت دهم شهریورماه و آغاز هفته بانکداری اسلامی به تمامی فعالان اقتصادی و کارکنان شریف نظام بانکی از فعالان پرتلاش و متعهد این بخش به عنوان همسنگران جبهه اقتصاد مقاومتی صمیمانه قدردانی نموده و از خداوند منان برای ایشان توفیق روز افزون مسألت دارم. امید است در سالی که به تدبیر مقام معظم رهبری مزین به سال «جهش تولید» شده است، شاهد رشد و ارتقای فرهنگ بانکداری اسلامی برای توسعه اقتصادی و خروج از مسائل و دغدغه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: