تعداد بازدید : ۴۵۷
کد خبر : ۲۲۶۵۴۲
آیا در وزارت صنعت کسی بیدار است؛
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
شرکت کربن ایران در ماه گذشته موفق به فروش ۲.۶۱۵ تن انواع دوده صنعتی داخلی و در حدود ۱.۳۷۵ تن دوده صنعتی صادراتی شده است.

نرخ‌های فروش دوده داخلی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از اعلام سود ناامید کننده ۳۴۲ ریالی به ازای هر سهم و البته افت بیش از ۴۰ درصدی قیمت سهام شرکت کربن ایران در ماه اخیر که البته همچنان هم می‌توان شاهد افت بیشتر قیمت‌ها بود، گزارش عملکرد مرداد ماه این شرکت حاکی از رشد معنادار نرخ‌های فروش دوده داخلی و صادراتی این شرکت در مقایسه با ماه گذشته است.

نرخ‌های فروش دوده داخلی

از نکات قابل توجه گزارش منتشر شده این شرکت می‌توان به اختلاف نرخ‌های بیش از ۴۳ درصدی دوده داخلی و صادراتی اشاره کرد که این موضوع گواه دیگری بر خواب بودن تعداد زیادی از مدیران وزارت صنعت در ماه‌های اخیر است. به عبارتی مردم ایران که سهمی از مواد اولیه اعطایی به این شرکت‌ها را آنهم با تخفیفات ویژه دارند می‌بایست دوده تولیدی را ۴۳ درصد گران‌تر از مردم سایر کشور‌ها خریداری کنند.

شرکت کربن ایران در ماه گذشته موفق به فروش ۲.۶۱۵ تن انواع دوده صنعتی داخلی و در حدود ۱.۳۷۵ تن دوده صنعتی صادراتی شده که نرخ فروش هر تن از این محصول داخلی با افزایش چشمگیر ۲۳ درصدی نسبت به تیر ماه، به ۱۰۶ میلیارد ریال رسیده است.

جمع درآمد‌های عملیاتی تجمیعی این شرکت در مرداد ماه ۱۳۹۹، ۳۷۹ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با عملکرد تیر ماه سال جاری نشان دهنده افزایشی بیش از ۶۳ میلیارد ریالی درآمد‌ها بوده که عمدتا مربوط به مقادیر فروش صادراتی و نرخ‌های فروش است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: