تعداد بازدید : ۷۸۰
کد خبر : ۲۲۶۶۳۳
"خساپا" و خداحافظی با پراید؛
۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
شرکت سایپا در ۵ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ موفق به کسب درآمد عملیاتی ۴۴.۱۳۳ میلیارد ریال شود که از این مبلغ بیش از ۲۷.۹۲۹ میلیارد ریال مربوط به فروش خانواده تیبا است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از افت بیش از ۴۵درصدی قیمت سهام سایپا آن هم در کمتر از سه هفته، سهامداران انتظار بالایی از انتشار گزارش عملکرد ماهانه این شرکت دارند که البته با خروج پراید از لیست فروش محصولات، باید دید که این شرکت چه محصول پُر فروشی را می‌تواند جایگزین این محصول قدیمی خود کند.

از جمله نکات با اهمیت گزارش عملکرد ماهانه این شرکت در مرداد ماه می‌توان به افت چشمگیر فروش در حدود ۹.۶۵۰ عددی انواع پراید و تیبا اشاره داشت که این موضوع با توجه به توقف تولید خودروی پراید ادامه ماه‌های سال را با چالشی جدی روبرو خواهد کرد.

در همین راستا باید دید که این شرکت خودروسازی برای آینده محصولات تولیدی و تزریق خودروی ارزان قیمتی که بتواند جایگزین پراید باشد، چه تدابیری را اندیشیده که جای خالی پراید در سبد محصولات فروش این شرکت احساس نشود.

در نهایت شرکت سایپا در ۵ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ موفق به کسب درآمد عملیاتی ۴۴.۱۳۳ میلیارد ریال شود که از این مبلغ بیش از ۲۷.۹۲۹ میلیارد ریال مربوط به فروش خانواده تیبا است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: