تعداد بازدید : ۸۵۵
کد خبر : ۲۲۶۶۳۳
"خساپا" و خداحافظی با پراید؛
۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
شرکت سایپا در ۵ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ موفق به کسب درآمد عملیاتی ۴۴.۱۳۳ میلیارد ریال شود که از این مبلغ بیش از ۲۷.۹۲۹ میلیارد ریال مربوط به فروش خانواده تیبا است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از افت بیش از ۴۵درصدی قیمت سهام سایپا آن هم در کمتر از سه هفته، سهامداران انتظار بالایی از انتشار گزارش عملکرد ماهانه این شرکت دارند که البته با خروج پراید از لیست فروش محصولات، باید دید که این شرکت چه محصول پُر فروشی را می‌تواند جایگزین این محصول قدیمی خود کند.

از جمله نکات با اهمیت گزارش عملکرد ماهانه این شرکت در مرداد ماه می‌توان به افت چشمگیر فروش در حدود ۹.۶۵۰ عددی انواع پراید و تیبا اشاره داشت که این موضوع با توجه به توقف تولید خودروی پراید ادامه ماه‌های سال را با چالشی جدی روبرو خواهد کرد.

در همین راستا باید دید که این شرکت خودروسازی برای آینده محصولات تولیدی و تزریق خودروی ارزان قیمتی که بتواند جایگزین پراید باشد، چه تدابیری را اندیشیده که جای خالی پراید در سبد محصولات فروش این شرکت احساس نشود.

در نهایت شرکت سایپا در ۵ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ موفق به کسب درآمد عملیاتی ۴۴.۱۳۳ میلیارد ریال شود که از این مبلغ بیش از ۲۷.۹۲۹ میلیارد ریال مربوط به فروش خانواده تیبا است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"هپکو" به مجمع رفت

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
حسابرس

حسابرس "قبیستو" در مجمع مشخص شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ برگزار شد.
ترکیب جدید هیات مدیره

ترکیب جدید هیات مدیره "اتکام" تعیین شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه اتکایی امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: