تعداد بازدید : ۲۷۵۶
کد خبر : ۲۲۶۶۸۸
وقتی حامیان بازار، اندازه لیست ۱۸نفره هم نیستند؛
۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
بازارسرمایه این روزها نیازمد "حمایت" جدی از سوی ارکان زیست‌بوم این بازار بوده ضمن آنکه باید حقوقی‌ها نیز در نقش واقعی خود و حمایت از سهام خود گام در عرصه حمایت بگذارند اما؛ تاکنون تنها چیزی که از بازار مشاهده شده، روند عکسی بوده که چندان به نفع بازار نیست، حقوقی‌ها تنها یک نیم‌رخ نشان می‌دهند که در آینده نگوییم، آنها نبودند!

نماد

به گزارش بورس‌نیوز، طی معاملات آخرین روز این هفته جاری بورس تهران، کماکان کشندقرمزی که از چهارشنبه هفته گذشته بر روی دریایی افتاد که باردیگر موج‌های آن داشت زیبایی بورس را به ساحل‌نشینان خود نشان می‌داد اما؛ داد از روزی که رفقایی که باید حمایت کنند، در لباس میش می‌آیند.

حمایت را یاد بگیرید
در حالی که بازار امروز در نماد‌های "فولاد" و "فملی" شاید در صف فروش را بتوان قفل شده نامید، حقوقی‌ها دست به کار شده و حتی برای دومین بار این صف‌ها را جمع آوری کردند تا معنای حمایت را به رخ دیگر سهم‌ها بکشند و دیگر حقوقی‌ها را شرمنده خود کنند.

نماد نماد

حقوقی "فولاد" تا این لحظه تاکنون ۹۰ میلیون سهم و حقوقی"فملی" بیش از ۷۹ میلیون سهم را از کف بازار جمع کرده و باعث شده که حقیقی‌ها نیز پای خرید بیایند و حداقل از سرخی پرتفو خود کم کنند.

بزرگترین پتروشیمی و زوری که خرج نمی‌شود!
در آخرین مجمع پترول، سخنان حاشیه‌ای فراوانی در خصوص عرض‌اندام حقوقی اعظم این شرکت به گوش رسید و حال که قرمزی بر فضای سهام "فارس" چنبره زده، حقوقی‌های این سهم بتوانند کاری کنند کارستان اما؛ اگر نخواهند که نمی‌شود.

نماد

وقتی ۳۱ درصد فروشندگان امروز حقوقی‌ها بوده همین باعث ترس نه تنها سهامداران این سهم می‌شود بلکه به عنوان لیدر بزرگ بازار، تمام بورس از این اردر‌ها تاسی گرفته و ترسو می‌شوند و هر مقداری که حقوقی‌ها پای کار آیند و حتی ۲۹ میلیون سهم هم بخرند، بازهم صف‌نشینان جایگاه خود را رها نکرده و دنبال خروج با هر قیمتی هستند.

پالایش نفت اصفهان
شاید روز‌های آخر معاملات هفته گذشته بازار تکانه‌هایی خورد و استارت ژیانی بازار بسیاری از اهالی را نسبت به حرکت مجدد بورس در فضایی صعودی امیدوار کرد اما؛ باردیگر فضای ترس باعث شد که روند این سهم نیز نزولی شود.

نماد

شپنا در بازه منفی ۵ و با همان پایانی، بازار را به اتمام خواهد رساند و با آنکه حقوقی‌ها ۷۰ درصد خریدار بودند، یعنی بیش از ۱۷ میلیون سهم را جمع کردند، ولی این تلاش اصلا برای حمایت از سهم کافی نیست.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
شپنای من کجایی ؟
شپنا چه بی وفایی ...
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سلام .اگه حقوقی میخاد حمایت کنه بهتره نیست در پیش گشایش حمایت خودشو نشون بذه نه وقتی ترس ورعب بر بازار غلبه کرد.وقتی بالا کشید یک دفعه سهم رو خالی نکنه که رو دست تلفی بشه .کاری که تو این مدت از حقوقی ها بارها وبارها مشاهده شد نمونه آخرش شستا.
صفر
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
بابا بخدا داریم نابود میشیم.مریض شدم 2میلیارد800میلیونم هم امروزشددرست2میلیارد.شنبه میادزیر2میلیارد..دیگه طاقت ندارم حاصل52سال سرمایم بود میخواستم خانه بخرم ولی پیدا نکردم چه خاکی بر سرمون بریزیم.نه جرعت دارم بفروشم ونه اصلا فروش میرن بنظرم تا زمان مرگ خودم انتظارخانه خریدن دیگه داشته باشم
کاش جایی میزاشتید پرتفوی خودم را میزاشتم بخدا خوابم هم ندارم هر شب فعلا با قرص آلپرازولام میخوابم.دارم دیوانه میشم خانودم هم ناراحتن.آخه یه آپارتمان کوچک میخریدم الان لاقل ارزش پولم حفظ میشد...
آقا لطفا لاقل شما راهنمایی کنید چکار بکنم.لاقل انسانیت بخرج بدید.جایی نداریم حرفمون را بزنیم.امروزهم80میلیون تومان آمد پایین چرا با تبلیغات مردم را ریختین تو بورسی که حقوقی پدر همه را درآورده
بغیر از بورس نیوز هیچ کانال سایتی وتلگرامی نگاه نمیکنم.لطفا کارشناستون یه راهنمایی بکنن.فقط توصیه میکنید سهام خوب را نفروشید ولی هر روز80میلیون 100میلیون ضرر میکنم ..تا کی اینطور خواهد شد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
بنظر من بهترین عملکرد حقیقی خارج کردن 100 هزار میلیارد پول وارد شده به بورس است تا با جولان این مبلغ در بازارهای موازی معنی تورم را به رخ برخی ها نشان بدهد
پاسخ ها
ناشناس
Japan
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
فعلا که کسی گوشش به این حرفها بدهکار نیست، آقایون هم در دعواهای سیاسی مشغولند و هیچ دلواپسی هم از بدبخت شدن بیشتر این ملت ندارند، مقصر خودمان هستیم چون الاغیم، باعرض پوزش
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
این لیدر لیدر کردن بازار راکی درست کرده.مگه عملکرد هر شرکت درسهامش نباید هویدا گردد.چرا باید مثلا فارس رشدکنه چون لیدره شاراک رشد کنه یا فولاد یا اخابرو.......چرا باید حتما شاخص کل که از نمادهای بزرگ نشات میگیره باید رو نماد هم وزن تاثیر زیادی داشته باشه. اصلا این شاحص کل مفهوم بازار رو میده.یعنی اگه شاخص کل بازار مثبت بود وشاخص هم وزن منفی یعنی بازار مثبته دیگه .این شاخص کل باید واین رفتار لیدر لیدر در آوردن باید اصلاح گردد.این فرهنگ لیدر لیدر کردن که خیلی در مطبوعات بولد شده فقط برای گمراهی هست نه رقابت شرکت ها در تولید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
تا قوانین مزخرف بورس اصلاح نشه و حقوقی تو چپاول اموال مردم عادی حدو مرزی نداشته باشه این ریزش ادامه داره
ناشناس
-
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
بهترین راه حمایت از کل بازار برچیدن صف فروش خودرو و سایپاست تا وقتی ایندو منفی باشند کل بازار منفی خواهد بود.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
ببنید از روزی که پترول بازشد روزی ۸ تا ۱۰ تا حجم می خورد خوب حقوقی و سهامدار عمده اش یواش یواش می تونستن سهم خالی کنند ولی بعد دو هفته حقوقی تو یک روز ۳۰۰ داد . خودتان قضاوت کنید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: