تعداد بازدید : ۹۵۱
کد خبر : ۲۲۶۷۱۷
۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
برات کریمی، مدیرعامل بانک دی با اشاره به قطعیت افزایش سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی و آورده نقدی از در دست اجرا بودن تشریفات قانونی و انجام کارشناسی‌های لازم برای برگزاری مجمع افزایش سرمایه خبر داد.

به گزارش بورس نیوز،برات کریمی در جلسه شورای مدیران با اشاره به بازتاب نتایج اقدامات انجام شده از زمان تصدی مسئولیت هیئت مدیره گفت: بانک دی با تلاش همکاران خدوم و پایبندی به برنامه عملیاتی شعب طی چند ماه گذشته، نتایج خوبی را کسب کرده که تمام این اقدامات در راستای حمایت از منافع ذینفعان بانک بوده است.
کریمی، کاهش ۶۲۰۰۰ میلیارد ریالی زیان انباشته بانک طی این مدت کوتاه را یکی از نتایج چشمگیر هیئت مدیره بانک دانست و گفت: در حال حاضر بانک دی پس از سال‌ها تحمل زیان به بهبود وضعیت دست یافته و تلاش هیئت مدیره، معطوف به حفظ و تسریع این روند برای شکوفایی بانک در آینده‌ای نه چندان دور است.
مدیرعامل بانک دی، رشد حدود ۲۰۰۰ درصدی سهام بانک دی را طی این مدت کوتاه از نتایج اقدامات هیئت مدیره و در مقایسه با سایر نماد‌های بازار سرمایه، کم نظیر دانست و گفت: عزم جدی هیئت مدیره، تلاش برای حفظ منافع سهامداران و ذینفعان گرانقدر است و با توجه به این که اغلب سهامداران این بانک از خانواده معزز شهدا و جامعه ایثارگران معظم هستند، اهمیت این تکلیف برای ما صدچندان شده است.
وی افزود: هیئت مدیره بانک دی در راستای ارتقاء و اصلاح ساختار مالی و بهبود وضعیت کفایت سرمایه، بر هشت محور مهم افزایش مانده و سهم سپرده‌های غیرهزینه‌زا، کاهش بهای تمام شده پول، کاهش NPL و افزایش وصول مطالبات، بهینه‌سازی شبکه شعب و کاهش شبکه شعب زیان‌ده، افزایش درآمد‌های غیرمشاع از طریق گسترش خدمات در بخش ریالی و ارزی، فروش سودآور املاک و دارایی‌های مازاد و تلاش برای تحقق شعار جهش تولید با ارائه بسته‌های اعتباری برای واحد‌های تولیدی متمرکز شده است که بر اساس آمار و گزارش عملکرد واحد‌های مختلف، می‌توان بهبود وضعیت را در شاخص‌های عملیاتی بانک مشاهده کرد.
کریمی با اشاره به نوسانات بازار سرمایه گفت: در چند ماه گذشته، نماد بانک دی از پر بازدیدترین نماد‌ها در تابلوی بورس بود و رشد قابل توجهی را تجربه کرد که این امر سبب افزایش رضایت سهامداران شد، اما با توجه به نوسانات شدید بازار سرمایه و کاهش شاخص کل بورس نه تنها سهام بانک دی، بلکه سایر نماد‌های این بازار با رکود مواجه شده اند که پیشنهاد می‌شود سهامداران گرامی با کسب اطلاعات موثق و جلوگیری از شتابزدگی درباره مدیریت سهام خود تصمیم گیری کنند و بدون تردید، اعتماد، صبوری و همراهی همدلانه سهامداران عزیز با توجه به برنامه‌های آتی بانک از جمله افزایش سرمایه نیروگاه دماوند، بیمه دی و شرکت بوعلی در آینده‌ای نزدیک موجب توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر بانک و حفظ منافع و رضایت حداکثری آن‌ها خواهد شد.
وی با بیان این که بانک دی دارایی‌های ارزشمندی دارد که منافع سهامداران را تامین می‌کند، گفت: از زمان آغاز فعالیت هیئت مدیره، فروش دارایی‌ها و املاک مازاد بانک در راستای سودآوری بیشتر به نفع جامعه هدف و سهامداران در دستور کار قرار داشته و موضوع افزایش سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آورده نقدی بر اساس الزامات بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار در دست بررسی و اقدامات کارشناسی دقیق است که زمان انجام و میزان افزایش سرمایه پس از تجمیع صورت‌های مالی و اخذ گزارش‌های کارشناسان رسمی در خصوص قیمت گذاری سهام شرکت‌های زیر مجموعه بانک و انجام تشریفات قانونی، از منابع رسمی بانک اطلاع رسانی خواهد شد.
مدیرعامل بانک دی با تاکید بر قطعیت افزایش سرمایه بانک دی درباره طولانی شدن زمان برگزاری مجمع افزایش سرمایه گفت: همانطور که سهامداران عزیز مطلع هستند این بانک از ابتدای تاسیس طی یک دهه فعالیت با مشکلات زیربنایی عدیده‌ای در تمامی بخش‌ها مواجه بوده و هر سال بدون اینکه اقدامی موثر در راستای افزایش درآمد‌ها صورت پذیرد، بر میزان زیان بانک افزوده شده است.
کریمی افزود: بانک دی نسبت به سایر بانک‌ها از وضعیت ویژه‌ای برخوردار است و بدون شک اصلاح ساختار عملیاتی آن برای رسیدن به وضعیت مطلوب، مستلزم صرف زمان و اتخاذ تدابیر صحیح و کاربردی است که به همین منظور طی دوره کوتاه مدیریت جدید تلاش شده با فعالیت شبانه روزی و اقدامات هدفمند، نتایج قابل قبولی کسب شود و هیئت مدیره مصمم است در راستای منافع و مصالح بانک و سهامداران عزیز گام‌های مقتدری بردارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: