تعداد بازدید : ۷۳۸
کد خبر : ۲۲۶۷۶۲
بورس نیوز بررسی کرد؛
۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
ارزش معاملات ملی مس در بورس کالا به ۷۲ هزار میلیارد ریال نزدیک شد.
افزایش بیش از ۳ درصدی نرخ کاتد ملی مس ایران در هفته گذشته
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۹ موفق به فروش ۵.۸۳۰ میلیارد ریال انواع محصولات شده است. این میزان فروش نسبت به هفته قبل از آن رشد بیش از ۱۱۰ درصدی را داشته است.در هفته گذشته شاهد عرضه و معامله ۴ هزار تن کاتد مس توسط این شرکت بودیم. نرخ فروش هر تن کاتد مس این شرکت با توجه به افزایش نرخ جهانی مس و همچنین افزایش دلار در سامانه نیما به بیش از ۲۰ هزار تومان مجددا با افزایش قیمت همراه بود و به ۱۳۱ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان به ازای هر تن رسید. این نرخ در مقایسه با هفته قبل از آن افزایش ۳.۳ درصدی را نشان می‌دهد. به این ترتیب تنها در دو هفته قبل رشد قیمت ۱۰ درصدی را در محصول کاتد این شرکت شاهد بوده ایم.
در جدول زیر آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران ارائه شده است:
افزایش بیش از ۳ درصدی نرخ کاتد ملی مس ایران در هفته گذشته
همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ فروش کاتد مس این شرکت طی شش ماه اخیر ارائه شده است. شاهد ثبت بالاترین نرخ فروش محصول کاتد این شرکت در بورس کالا در هفته قبل هستیم.همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا طی سه ماه اخیر ارائه شده است. جمع کل ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته دوم شهریور ماه به حدود ۷۲ هزار میلیارد ریال رسید.
افزایش بیش از ۳ درصدی نرخ کاتد ملی مس ایران در هفته گذشته
همان گونه که در نمودار زیر نیز مشاهده می‌شود، شاهد افزایش محسوس فروش هفتگی شرکت در هفته قبل در مقایسه با هفته‌های اخیر هستیمافزایش بیش از ۳ درصدی نرخ کاتد ملی مس ایران در هفته گذشته
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: