تعداد بازدید : ۱۸۲۹
کد خبر : ۲۲۶۹۵۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اگر استفاده از یک درصد منابع صندوق توسعه ملی درست مدیریت شود می‌تواند به تعادل روند بازار کمک کند.

تعادل بازار در گرو مدیریت درست استفاده از یک درصد منابع صندوق توسعه ملی

قاسم صادقی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره انتقال یک درصد منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه اظهار کرد: هنوز این موضوع تایید قطعی نشده، اما اگر اتفاق بیفتد حجم پول بالایی است که وارد می‌شود.

کارشناس بازار سرمایه افزود: این موضوع نیازمند مدیریت هوشمندانه است تا حمایت به درستی صورت بگیرد تا عملکردها همانند چند روز گذشته نباشد.

وی گفت: حمایت‌هایی که طی چند روز گذشته صورت گرفت بر روی چند نماد خاص بود که آن هم به دلیل اینکه در زمان مناسب صورت نمی‌گرفت، بازخورد خوبی نداشت.

صادقی خاطرنشان کرد: در پیش گشایش‌ها کاری صورت نگرفت، صف‌های فروش زیاد است و صف خرید ایجاد نشد و در پایان بازار نیز حمایت خوبی را شاهد نبودیم و همین دلایل موجب شد امروز هم صف فروش سنگین باشد.

کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: این طرح اگر درست اجرا شود منابع قوی است و می‌تواند به تعادل روند بازار کمک کند و مدیریت درست آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه حمایت از تمام سهم‌ها نشدنی است، تصریح کرد: باید صف خرید لیدر‌های هر گروه سنگین شود و مابقی بازار هم رنج‌های مثبت از آخر وقت کشیده شود و این کار موجب می‌شود بازار در روز بعد با صف خرید مواجه شود.

صادقی با بیان اینکه اگر عملکرد همانند روز‌های اخیر ضعیف باشد می‌تواند موجب هدرفت منابع شود، تاکید کرد: اگر بخواهیم از تمام سهم‌ها حمایت کنیم منابع جواب نخواهد داد و فایده‌ای نخواهد داشت.

کارشناس بازار سرمایه گفت: از حدود ۷۰۰ شرکت باید از ۷۰ تا ۸۰ شرکت به ویژه در پیش گشایش حمایت صورت بگیرد.

وی افزود: مشخص نیست چرا توجهی به پیش گشایش نمی‌شود، باید در پیش گشایش در صف خرید قرار بگیرند و آن را متعادل کنند زمانی که پیش گشایش صف فروش است جمع کردن آن نیاز به نقدینگی بسیار بالایی دارد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
تا وقتی که این عرضه های آبشاری ادامه داره و تا وقتی که فروش صندوق پالایش یکم تموم نشده، بورس درست نمیشه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: