تعداد بازدید : ۱۷۱۷
کد خبر : ۲۲۶۹۸۰
مدیرعامل شرکت "کی بی سی" در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
برنامه ریزی شده که حجم واردات واکسن آنفلوآنزا در کشور امسال ۵ برابر سال قبل باشد و واردات این واکسن در حجم ۵ برابری نسبت به پارسال، آثار مثبتی بر سودآوری شرکت خواهد داشت.

به گزارش بورس نیوز، ریزش بورس تهران خشک و تر را با هم سوزاند و تمام سهم ها و گروه های بازار افت قیمت داشتند. "کی بی سی" هم در یک ماه گذشته افت قیمت ۳۰ درصدی تجربه کرده است. این در حالی است که عملکرد دارویی ها در یکی دو سال اخیر مطلوب بوده و "کی بی سی" هم در ۶ ماهه منتهی به پایان خرداد با پرش ۱۸۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ازای هر سهم تقریبا ۱۸۰ تومان سود محقق کرده است. لازم به ذکر است که این شرکت در حوزه واردات دارو فعال است.

سید رضا صالح مدیرعامل شرکت "کی بی سی" در گفتگو با بورس نیوز در خصوص دلیل این ریزش قیمت سهم بیان کرد: ریزش قیمت سهم بیشتر ناشی از جو روانی منفی بازار بوده و هیچ دلیل منطقی برای نزول قیمت سهم وجود ندارد و میتوان گفت این روند قیمتی سهم نه به لحاظ تکنیکال و نه از منظر بنیادی، قابل توجیه نیست.

وی افزود: این شرکت در بودجه پیش بینی فروش ۲۷۰ میلیارد تومانی برای سال مالی جاری داشته؛ حال آنکه در ۸ ماهه منتهی به مردادماه ۹۹، "کی بی سی" بیش از ۳۸۰ میلیارد تومان فروش داشته است. سود خالص سال مالی جاری هم حدود ۳۰ میلیارد تومان برآورد شده بود که در ۸ ماهه حدود ۶۲ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده ایم. روند مثبت سودآوری شرکت در ماه های بعد هم تداوم خواهد داشت و امیدواریم سودآوری شرکت موجب جلب رضایت خاطر سهامداران گردد.

مدیرعامل "کی بی سی" در ادامه با اشاره به یک خبر خوب در این شرکت، اظهار کرد: همانطور که میدانید هنوز واکسنی برای کرونا روانه بازار نشده؛ ولی امسال اکثر پزشکان در سراسر دنیا توصیه به استفاده از واکسن آنفلوآنزا دارند و به عمده واکسن آنفلوآنزا در کشور توسط شرکت "کی بی سی" تامین میگردد. برنامه ریزی شده که حجم واردات واکسن آنفلوآنزا در کشور امسال ۵ برابر سال قبل باشد و واردات این واکسن در حجم ۵ برابری نسبت به پارسال، آثار مثبتی بر سودآوری شرکت خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: