تعداد بازدید : ۳۴۹
کد خبر : ۲۲۷۰۰۹
عدم همخوانی سود و قیمت، دلیلی موجه برای ریزش قیمت سهام؛
۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
رشد چشمگیر هزینه‌های مواد اولیه تولید نظیر کائوچوی مصنوعی و طبیعی از اصلی‌ترین دلایل رشد بیش از ۹۹۰ میلیارد ریالی و ۵۵ درصدی بهای تمام شده این شرکت در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ بوده است.

عدم همخوانی سود و قیمت، دلیلی موجه برای ریزش قیمت سهام

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، علیرغم آنکه می‌توان از رشد معنادار و در حدود ۱۵۸ درصدی سود خالص گزارش حسابرسی شده سالانه شرکت ایران یاسا تایر در مقایسه با سال مالی گذشته به عنوان رخدادی با اهمیت و امیدوارکننده نام برد، با این وجود نگاهی به قیمت‌های کنونی سهام این شرکت نشان می‌دهد که چرا از صف فروش چند میلیون سهمی در نماد این شرکت، تنها ۷.۱۱۸ عدد سهم معامله می‌شود.

عدم همخوانی سود و قیمت، دلیلی موجه برای ریزش قیمت سهام

از نکات قابل توجه صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده و عملکرد این شرکت در سال ۱۳۹۸، می‌توان به تغییر استراتژی‌های شرکت در خصوص افزایش فروش تایر و کاهش میزان فروش انواع تیوپ داخلی و صادراتی در مقایسه با سال مالی گذشته اشاره کرد که این موضوع از اصلی‌ترین دلایل رشد ۶۲ درصد جمع مبالغ فروش با توجه به رشد نرخ‌های فروش تایر است.

علیرغم این موضوع، رشد چشمگیر هزینه‌های مواد اولیه تولید نظیر کائوچوی مصنوعی و طبیعی از اصلی‌ترین دلایل رشد بیش از ۹۹۰ میلیارد ریالی و ۵۵ درصدی بهای تمام شده این شرکت در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ بوده است.

سود خالص محقق شده این شرکت در انتهای سال مالی ۱۳۹۸، ۵۶۷ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با ۲۱۹ میلیارد ریال سال گذشته از رشد مناسبی برخوردار بوده است.

نادر
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
تیتر خبر با شرح آن همخوانی ندارد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: