تعداد بازدید : ۱۸۰۲
کد خبر : ۲۲۷۰۴۲
۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
غیبت حقوقی‌ها در اغلب صف‌نشینی‌های دو روز گذشته، دلیلی بر ارزندگی قیمت سهم‌ها در نقطه فعلی داشته بنابراین سهامداران در فروش سهام خود و صف‌نشینی‌ها تامل بیشتری به خرج دهند.

شمارش معکوس برای تغییر لاین صف‌نشینی

به گزارش بورس‌نیوز، سهامداران بازارسرمایه طی دو روز گذشته شاهد یک اتفاق امیدوارکننده بودند و آنهم غیبت حقوقی‌ها از صف‌های فروش بوده و این حقیقی‌ها هستند که در اغلب سهم‌ها صف‌نشین هستند و همین موضوع دلیلی مهم بر ارزندگی سهم‌ها در قیمت‌های فعلی است بنابراین این امر، نکته‌ای مثبت و امیدوارکننده‌ای بوده، زیرا این غیبت حقوقی‌ها بدون دلیل نیست.

بر همین اساس، غیبت حقوقی‌ها در جبهه فروشی که داغ سنگینی بر بازار نهاده بوده، اینبار این غیبت‌ها باعث پرنشدن حجم مبنای سهم‌ها بوده و شاید همین موضوع، یک آرامش قبل از طوفان باشد، زیرا قیمت‌ها به ظن این نویسنده، به نقطه کف رسیده و سقوط بیش از این، به‌معنای عنان از دست دادن بازار بوده اما؛ این رفتار حقوقی‌ها، رشد را در پس ابر سیاه ماه‌های گذشته بازار در بر خواهد داشت.

این نوع نگرش حقوقی‌ها، بذر امیدی را در دل کارشناسان نهاده که بازار بازمی‌گردد و روز‌های آینده را از سیاهی که قرمز تابلو نقاشی کرده بود، به سبزی روز‌های خوشی بازار بازمی‌گردد؛ البته نباید از این موضوع غافل شد که بازار دنبال یک دلیل مهم اقتصادی برای بازگشت است و این پشتوانه شاید "افزایش سرمایه"، "تزریق یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی" یا حتی یک تکیه‌گاه سیاسی و همینطور رفتار اعتمادساز از بزرگان بازار "نهادقانون‌گذار و متولیان" محکم باشد.

از سوی دیگر، خروج از صف‌نشینی حقوقی‌ها به‌معنای حمایت آن‌ها نبوده و بعضی از حقوقی‌ها کماکان در ریزش و سرخی بازار شریک اصلی ریزش‌هایی هستند که به زور به حقیقی‌ها تحمیل شد و این حقوقی‌ها بودند که با لباس میش، در این بازار اموال مردم را به کام درندگان بازار فرستادند بنابراین این خروج از صف‌نشینی هم در نگاه نخست به نفع خود حقوقی‌ها بوده و سپس بازار.

همچنان باید به این نکته نیز اشاره داشت که گزارش‌های ۶ ماهه و البته آهنگ تند صدور مجوز افزایش‌سرمایه‌ها که بی‌مهابا باردیگر به بازار تزریق می‌شود نیز نشانه‌هایی دیگر از تلاش برای بازگشت بازار بوده که در آن صورت، بازار برای سهامداران حقوقی تا حدودی حکم بازاراولیه را پیدا می‌کند و دست آن‌ها را در فروش باز می‌گذارد و از همین رو هم جذاب‌تر خواهد بود؛ بنابراین باید تاکید داشت که سهامداران حقیقی که این روز‌ها رَنج رِنج دیده‌اند ۲ روز دیگر دندان روی جگر گذاشته و صف‌نشینی را رها کنند، زیرا شاید از فردا یا معاملات هفته آینده، اینبار باید دنبال صف‌های خرید بدوند تا جایی در سهم‌هایی داشته باشند که با هزار امید، خروج داشته‌اند.

وقت آن رسیده که از شاعر مرحوم سهراب سپهری وام بگیریم که "چشمها را بايد شست جور ديگر بايد ديد" و به‌جای این نوع صف‌نشینی، فقط به مسیر رودخانه پُر امید بورس نگاه کرد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
آخه این چرت و پرتا چیه میذارید خدایی؟ از این ور میرید همجا جار میزنید که چرا حقوقی ها میفروشن به همه جا گلایه می کنید که نفروشن، حال که نمی فروشن میگید سهم ها ارزنده ان که حقوقی ها نمی فروشن. خدایی رد دادید
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
تو نمفهمی که چی گفت شاید هم حقوقی هستی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
خدا از این حقوقی ها نگذره که هر چی امکانات هست مال اوناست، ما هم که گوش دراز بازارشدیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
سلام بنظر خیلی خوش بین می باشید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
با سلام مجدد لطفاً طبق فرموده نگارنده زحمت کشیده و به حقوقی های محترم دستور فرمایند که سهام به کف ارزندگی خود رسیده پس تعجیل نمایند در بدست آوردن سود تا کسی نخریده آنان بخرن. حقوقی های محترم بازار سرمایه شاید سواد مالی ندارن ونگارنده بایستی این موضوع را یادآوری فرمایندبه ایشان . خدا خیرت دهد نگارنده محترم. باتشکر
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
فعلا که حقوقیها بیش از یکماهه که بلای جان بازار شده اند و امثال پالایش و پخش و بانکها و خودرو سازاه ورشکسته بدستور دولت مانند سیلاب سهام ها را روانه بازار کردند و از طرفی مدیران بی کفایت سازمان هم پشت سر هم دستورات ابلهانه مانند کاهش اعتبار خرید و کاهش سرمایه گذاری صندوقها در بورس وووووو تیر خلاص را بر پیکر بی جان بازار زدند و دولت هم با کسب درآمدی هنگفت 100 هزار میلیارد تومنی الان دیگه خودش را کنار کشیده و بقول معروف علی مونده و حوضش...لعنت بر سهامداران عمئه شرکتها که فقط فروختند و الان در نصف قیمت هم حاضر به خرید نیستند...اینموارد یعنی فساد سازمان یافته و تبانی حقوقیها در بورس البته با چراغ سبزی که روحانی نشان داد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
دوست عزیزی که این مطلب را نوشتی متوجه نیستی که فعلا خریدار نیست اگه بود حقوقی ها هم میفروختن.مشکل اصلی بورس همان مشکل کل کشور است چهل سال است نمی‌دانیم فردای این کشور چه خواهد شد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
غلامحسین دوانی، عضو انجمن حسابداران اظهار داشت:دولت که برای کسری بودجه آشکار و نهان بودجه سال ۱۳۹۹ خود هیچ راهی مگر فروش اموال و دارایی‌ها نداشت رسما و آشکارا در جریان بالابردن شاخص و مهندسی افکار عمومی نقش مستقیم را داشت؛ به‌طوری‌که یک شرکت زیان‌ده ۳۰میلیاردی به قیمت ۳۰۰ میلیارد به‌فروش رسید یا سهام یک شرکت بورسی که مجمع انحلال آن نیز تشکیل شده بود به قیمت گزاف مورد دادوستد قرار گرفته بود و مقام ناظر بازار سرمایه هم سرمست از افزایش شاخص صدایش را در نیاورد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اتفاقا از محدود تحلیل های صحیح بازار بود ضرر بیش از این به نفع حقوق هم نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
این ریزش قطعا تعمدی بوده که بازیگر اصلی آن بعضی حقوقی ها و قربانی حقیقی های از همه بی خبر بودند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اما جالب تر از آن اظهار نظر برخی از بزرگوارانی است که تا دیروز ارز دولتی حیف و میل می کردند و امروز می گویند راضی نیستند منابع صندوق توسعه ملی صرف حمایت از بازار سرمایه شود و اگر این کار شود، غصبی است! آن زمان که دلار ۴۲۰۰ تومانی می گرفتید تا جنس وارد کنید و در نهایت اجناس بنجل و سنگ پاهای چینی را وارد می کردید و به قیمت خون پدرتان به مردم می فروختید، از مردم پرسیدید راضی هستند یا نه؟ این مطلب ساعت 5/5 عصر بورس نیوز هست و کسی که مد نظرشونه رو خودتون پیدا کنین به فرد جالبی میرسید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: