تعداد بازدید : ۱۷۳
کد خبر : ۲۲۷۰۸۹
۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
شروع تحریم‌ها در سال ۹۶ فضای سردی را بر دامنه‌ی صنعت خودروسازی کشور ایجاد کرد و گروه بهمن نیز مانند همه خودروسازان داخلی با مشکلات عدیده‌ای مواجه شد، ولی با ایجاد تحولی عظیم در فرآیندها، بهبود ساختار‌ها و طرح‌های توسعه‌ای منجر به کسب دستاورد‌های عظیم در این مجموعه شد.

به گزارش بورس نیوز، گروه بهمن با وجود تحریم‌های اقتصادی، نوسانات بازار و جهش نرخ ارز در دو سال گذشته، سال‌های سختی را با فشار مضاعف بر بدنی صنعت خودروسازی متحمل شد، اما با استراتژی‌های به موقع و با جستجوی راه‌های بهتر در مسیر پیشرفت و توسعه، خدشه‌ای به برنامه‌های آینده این مجموعه وارد نشد.
استراتژی بهمن در همه زمان، استمرار در تولید و ایجاد طرح‌های گسترده برای توسعه محصولات از دو تا هجده چرخ است و به همین منظور در شرکت‌های زیر مجموعه خود توانست به دستاورد‌های بزرگی دست یابد. از جمله می‌توان به شرکت بهمن دیزل اشاره کرد که کامیونت ۶ تن جدید شیلر، حاصل تلاش بی وقفه متخصصان و مهندسان داخلی را بومی سازی و به تولید انبوه رساند و در برنامه توسعه‌ای خود تولید مینی بوس پگاسوس، کامیونت ۸ تن شیلر و... را در دست اقدام دارد که یکی پس از دیگری به زودی به بازار عرضه می‌شود. همچنین بهمن دیزل با راه اندازی واحد کاربری سازی، منجر به گسترش فعالیت‌های این مجموعه و البته جذب نیروی انسانی شد.
پس از تحریم‌ها در کنار طرح‌های توسعه‌ای بهمن دیزل، شرکت بهمن موتور در حوزه زیرساخت‌های تولیدی و سیستمی فعالیت‌های توسعه‌ای را پیاده سازی کرد. استراتژی این شرکت در فعالیت‌های خود، ایجاد تمایز از طریق گسترش محصولات، افزایش کیفیت و خدمات در بین خودروسازان داخلی و دستیابی به بالاترین سطح رضایت مشتری در کیفیت محصول، خدمات فروش و پس از فروش است.
مهندس یوسف الهی شکیب مدیر عامل گروه بهمن با اشاره به مشکلات ایجاد شده از ناحیه تحریم‌ها و موضوع منابع انسانی در صنعت خودرو گفت: گروه بهمن با گسترش فعالیت و طرح‌های توسعه‌ای برای اهداف بلند مدت، علاوه بر حفظ شاغلین خود اقدام به جذب نیروی انسانی نیز کرده است.
الهی شکیب با اشاره به توسعه‌های انجام شده در زیر ساخت‌های گروه بهمن گفت: در شرکت‌های تولیدی گروه از بعد توسعه فضای تولیدی و تجهیزات، اقدامات و فعالیت‌های خوبی انجام داده ایم.
مدیرعامل گروه بهمن در مورد گمانه زنی‌های پیرامون تولید محصولات جدید در شرکت‌های زیرمجموعه بهمن نیز اظهار کرد: گروه بهمن به عنوان یک شرکت خودروساز در همه زمان از نظر طراحی خودرو و همکاری با شرکت‌های خودروساز خارجی، فعالیت دارد و همچنین ارزیابی خودرو‌های متفاوت در این شرکت انجام می‌پذیرد. آنچه نتیجه نهایی است که همواره به عنوان کیفی‌ترین خودروساز داخلی سعی در ارائه محصولاتی با بهترین کیفیت در کشور داریم.
وی ادامه داد: البته امیدواریم با تعیین تکلیف وزارت صمت، امور مربوط به شرکت‌های ایجادکننده اشتغال و تولید در کشور به خوبی انجام رسد و وضعیت فعلی سامان یابد. چرا که تحریم‌های بین المللی که تلاش برای محدودیت و بی رونقی صنعت بوده، توسط صنعت گران با داخلی سازی و ارائه راهکار‌های جدید قابل حل و مهم این است که در داخل کشور شرایط تولید تسهیل شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: