تعداد بازدید : ۲۰۱
کد خبر : ۲۲۷۲۷۶
مدیرعامل تاصیکو:
۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین گفت: نیاز به تربیت مدیران جهت بالا بردن توان مدیریت داشتیم و براین اساس آموزش و تربیت ۲۵۰ مدیر در راستای بالا بردن توان مدیریت در هلدینگ برای ۵ سال را در دستور کار قرار دادیم.

به گزارش بورس نیوز،غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در راستای آموزش و تربیت مدیران تاصیکو گفت: منابع انسانی مهم‌ترین منبع سازمان‌هاست. از این جنبه که منابع انسانی‌اند که منابع مالی، عملیاتی و اطلاعاتی را ایجاد می‌کنند. با وجود منابع انسانی هوشمند، بسیاری از منابع دیگر هم قابل تولید است، بر این اساس مهم‌ترین وظیفه مدیران این است که به فراخور توسعه‌ی تکنولوژی‌ها و با وجود چالش‌های توسعه، انسان‌هایی انعطاف‌پذیر و با دانش و اطلاعات روز تربیت شوند.
وی ادامه داد: هلدینگ صدر تأمین با حدود ۲۰هزار نفر پرسنل، مجموعه‌ای است که جهت‌گیری‌های استراتژیکش مبتنی بر بحث‌های توسعه‌ای است. با توجه به اهمیت معدن و صنایع معدنی و ارزش افزوده‌ای که این حوزه در آینده برای کشور دارد، نیاز داشتیم که در بخش‌های مختلف هلدینگ نیرو‌هایی تربیت کنیم که حداقل برای ۵ سال آینده توان مدیریت در هلدینگ را داشته باشند. بر این اساس تلاش کردیم از آخرین متد‌ها و مدل‌های شایستگی در کشور‌های پیشرفته استفاده کنیم.
بنا به گفته وی، خوشبختانه طی چند سال گذشته تجارب بسیار خوبی در دانشگاه تهران شکل گرفته بود و ما هم طی تفاهمی با این دانشگاه، مدل تعیین شایستگی مدیران هلدینگ را طراحی کردیم و از ۱۵ شهریور ارزیابی ۲۵۰ مدیر در مجموعه‌های هشت گانه عملیاتی (حوزه ها‌ی هیات مدیره، تحقیق و توسعه، بازرگانی، حقوقی، فنی و تولید، برنامه ریزی، مالی و منابع انسانی) از هلدینگ و شرکت‌های تابعه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و بر این اساس تیم‌های تعیین شایستگی مشخص می‌کنند که هر کدام از این مدیران در حوزه‌ی حرفه‌ای خود چه شایستگی‌ها و چه ضعف‌های مهارتی‌ای دارند.
سلیمانی اظهار داشت: این اطلاعات مبنایی برای تدوین برنامه‌ی توسعه خواهد بود و آموزش‌ها و منتورینگ لازم انجام می‌پذیرد تا به امید خدا، مدیران با دانش و مهارت لازم و با اقتضای مدیریت شرکت‌ها و اسناد راهبردی آن‌ها تربیت شوند.
سلیمانی خاطر نشان کرد: همچنین در سطح هلدینگ نیز تربیت کارشناسان تححلیل گر که می‌توانند با افزایش قدرت تحلیل‌گری خود، هدایت راهبردی شرکت‌ها و مدیریت بهینه، پورتفو را مدیریت کنند و فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسب در زنجیره‌ی صنعت را بر اساس استراتژی‌های شرکت شناسایی کنند را در دستور کار قرار داده ایم. امیدواریم تا پایان مهر ماه ارزیابی‌ها تمام شود و از انتهای آبان شناسنامه کاملی برای تربیت مدیران داشته باشیم. پس از این مرحله تدوین برنامه توسعه‌ی منابع انسانی و اجرای دوره‌های آموزشی و ارتقا مهارت مدیران بر اساس این ارزیابی آغاز می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: