تعداد بازدید : ۱۶۹
کد خبر : ۲۲۷۳۶۶
۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
مهرداد درویشی مدیر منابع انسانی شرکت صنایع تولیدی کروز با اشاره به اینکه حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم با این مجموعه همکاری دارند، گفت: ۳۵ درصد از کارکنان این شرکت زنان سرپرست خانوار هستند. از ابتدای سال ۳۱۰۰ نفر را جذب کردیم و همچنان روند استخدامی ادامه دارد. از ۱۲۶۰۰ نفر افراد شاغل ۷۰ درصد را بانوان و ۳۰ را آقایان تشکیل داده اند.

به گزارش بورس نیوز، درویشی ادامه داد: این مجموعه تاکنون تعدادی زیادی از جوانان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد را به استخدام در آورده است و آمادگی جذب ۶۰۰ نفر دیگر از مددجویان امداد را دارد که به زودی مراحل معرفی و استخدام آنان آغاز خواهد شد. همچنین در حال حاضر بیش از هزار نفر از ایتام کمیته امداد از طریق طرح اکرام، تحت حمایت مدیران مجموعه کروز هستند.
مدیر منابع انسانی کروز با اشاره به استقبال این مجموعه از ازدواج مجردان شاغل اظهار کرد: ازدواج مزایای خوب بی‌شماری برای انسان به ارمغان می‌آورد و کروز ضمن استقبال، هدایای ویژه، مرخصی و وام ازدواج ارائه می کند.
درویشی در خصوص شیفت های کاری کروز در سه سایت این مجموعه توضیح داد: در حال حاضر دارای سه شیفت کاری 8 ساعته است که در انتهای هر شیفت سرویس ایاب و ذهاب تا درب منازل مهیا است، چرا که بحث امنیت پرسنل به ویژه بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تاکید بر محدودیت تردد و تجمع گفت: افراد دارای ریسک بالای کاری و باردار شاغل در خطوط تولید به عنوان استراحت مطلق با پرداخت حقوق از حضور در محل کار معاف هستند، این تصمیم تا پایان کرونا پا بر جاست و پس از این بحران می توانند به سر کار خود بازگردند. همچنین افراد شاغل در ستاد و سازمان اداری وظایف خود را به شیوه دورکاری انجام می دهند.
درویشی با اشاره به اینکه برای کارکنان در زمان ورود تب سنجی انجام می شود، بیان کرد: در بازه های زمانی مشخص و به طور منظم تست تشخیص کرونا از همه ی پرسنل انجام، افراد مشکوک شناسایی و در صورت نیاز مرخصی با حقوق تا زمان رفع بیماری ارائه می شود.
مدیر منابع انسانی کروز با اشاره به اینکه در زمان پیش از کرونا برای افراد باردار و دارای توانایی جسمی پایین تر، کارهایی سبک تعریف شده بود، گفت: کروز بارها به عنوان کارآفرین و کارفرمای نمونه معرفی شده و لوح ها و تقدیرنامه هایی دریافت کرده است. کلیه حقوق و مزایای پرسنل به موقع پرداخت شده و به دلیل مشکلات اقتصادی حال حاضر فرد در صورت نیاز می تواند حقوق خود را هفتگی دریافت نماید. همچنین حداقل حقوق پرداختی به کلیه پرسنل از حداقل تعرفه وزارت کار بالاتر بوده و حق بیمه هر فرد به موقع و متناسب با حقوق وی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود.
گفتنی است کروز بزرگترین قطعه ساز داخلی با شروع تحریم ها فرصت را برای خود مغتنم دانست و با بومی سازی بیش از 3000 قطعه پیشتاز در داخلی سازی است. این قطعه ساز با ایجاد بزرگترین و پیشرفته ترین مرکز تحقیق و توسعه، حدود 250 نفر از نخبگان و متخصصان کشور در حال تحقیق و پژوهش هستند که حاصل کار و فعالیت آن ها، طراحی قطعات پیشرفته مورد نیاز صنعت خودروسازی است. چندی پیش سیدمرتضی بختیاری رییس کمیته امداد از شرکت کروز بازدید و از اقدامات آن در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و تعامل با کمیته امداد در زمینه‌های متفاوت از جمله استخدام تعدادی زیادی از جوانان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد قدیر کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: