تعداد بازدید : ۹۲۸
کد خبر : ۲۲۷۴۰۴
در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه رخ داد؛
۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایهگذاری مس سرچشمه، مبلغ ۸۶۷ میلیارد ریال به ازای هر سهم ۱۷۰ ریال سود نقدی بین سهامداران تقسیم شد.

به گزارش بورس نیوز، در مجمع عمومی عادی سالانه مورخ ۲۸ /۰۵/ ۱۳۹۹،  علی ارجمندی، مدیر عامل شرکت به بیان گزارشی در خصوص عملکرد شرکت پرداخت و گفت: به موجب مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ سرمایه شرکت از ۲۸۰۰ میلیون سهم به ۳۴۰۰ میلیون سهم افزایش و به موجب مجمع فوق العاده مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ به ۵۱۰۰ میلیون سهم افزایش یافت.
 ارجمندی همچنین از افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری راهیان سهام یکی از شرکت‌های زیر مجموعه به میزان ۴۰۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

تخصیص سود ۱۷۰ ریالی به هر سهم در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه
وی تصریح کرد: با فعالیت‌های صورت گرفته سهم ما از شرکت بین‌المللی فرید گسترش نیز جهت تولید محصولات شیمیایی افزایش یافته و قرارداد ساخت کارخانه فلوتاسیون سرباره نیز به مبلغ ۴۵۰۰ میلیارد ریال به روش EPC در حال اجرا است.
وی در تشریح برنامه‌های شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه برای سال‌جاری گفت: در سال‌جاری برنامه‌ریزی برای مشارکت در راه‌اندازی کارخانه لاستیک و کارخانه مواد شیمیایی در استان کرمان در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: همچنین در نظر داریم تا در سال‌جاری پرتفوی بورسی با ارزشی معادل ۵۰۰۰ میلیارد ریال در بازار سرمایه ایجاد کنیم که در حال حاضر ارزش پرتفوی شرکت رقمی معادل ۴۵۰۰ میلیارد ریال است.
همچنین با پیگیری‌های انجام گرفته به زودی شاهد عرضه سهام شرکت صنایع مس افق کرمان با سرمایه ثبتی ۲۵۰۰ میلیارد ریال در بازار سرمایه خواهیم بود.
وی افزود، پیشنهاد مشارکت با شرکت ملی صنایع مس ایران جهت تجهیز شرکت ناو صنعت برای حمل اسید سولفوریک نیز از دیگر برنامه‌های شرکت در سال‌جاری است.

تخصیص سود ۱۷۰ ریالی به هر سهم در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه
مدیرعامل شرکت همچنین از شناسایی سود عملیاتی یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شرکت در پنج ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این رقم به غیر از پیشبینی سود عملیاتی ۳ هزار میلیارد ریالی شرکت‌های تابعه است.
مهندس ارجمندی همچنین عنوان کرد: با توجه به ارزش ذاتی شرکت و بهره‌گیری از تجارب شرکت سرمایه‌گذاری آتیهاندیشان در بازارگردانی سهام، نقدینگی این کار نیز فراهم شده و امیدواریم به‌زودی شاهد افزایش بازدهی و رشد قیمت سهم شرکت متناسب با وضعیت شرکت و بازار سرمایه باشیم.
وی همچنین اظهار داشت: موافقت اولیه سازمان بورس برای ثبت و عرضه سهام شرکت صنایع مس افق کرمان در بازار سرمایه نیز اخذ شده است.
در این مجمع کلیه صورت‌های مالی مصوب شد و پس از آن سود قابل تخصیص ۱۷۰ ریالی برای هر سهم اعلام شد.
همچنین موسسه حسابرسی و خدمات مالی آگاه نگر به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهبین به عنوان بازرس علی‌البدل و روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به عنوان روزنامه سراسری و کرمان امروز به عنوان روزنامه محلی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه از سوی سهامداران انتخاب شدند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: