تعداد بازدید : ۵۹۷
کد خبر : ۲۲۷۴۴۶
نگاهی به عملکرد ۶ ماهه حسابرسی شده "ایران دارو"؛
۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
اصلی‌ترین دلیل افزایش سودآوری این شرکت در سال مالی ۱۳۹۷ را بتوان افزایش مقادیر فروش و البته جمع کل مبالغ فروش دانست.

با وجود افت در حدود ۴۰ درصدی، قیمت سهم

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، علی رغم آنکه در هفته‌های اخیر شاهد افت در حدود ۴۰ درصدی قیمت سهام شرکت ایران دارو بودیم، با این وجود با نگاهی به صورت‌های مالی ۶ماهه حسابرسی شده این شرکت و تحقق سود خالصی تنها ۵۳۲ ریالی به ازای هر سهم می‌توان به این نکته پی برد که قیمت‌های بیش از ۲۶.۰۰۰ ریالی این سهم هم همچنان توجیه سرمایه‌گذاری ندارد و شاید به این دلیل صف فروش این شرکت تقاضایی برای خرید را نمی‌بیند.

با وجود افت در حدود ۴۰ درصدی، قیمت سهم

شاید اصلی‌ترین دلیل افزایش سودآوری این شرکت در سال مالی ۱۳۹۷ را بتوان افزایش مقادیر فروش و البته جمع کل مبالغ فروش دانست که البته نمی‌توان از رشد نرخ‌های محصولات فروخته شده نیز در ۶ ماهه نخست به راحتی عبور کرد.

با وجود افت در حدود ۴۰ درصدی، قیمت سهم

در نهایت این شرکت با شناسایی درآمدی بیش از ۹۱۶ میلیارد ریال و ۶۱ درصد بیش از ۵۶۹ میلیارد ریال ۶ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸، موفق به شناسایی بیش از ۲۸۲ میلیارد ریال سود خالص شده که از حیث عملکردی مثبت به نظر می‌رسد.

مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
چرا نویسنده این مطالب اسم نداره ؟ اگر تحلیلی کردی باید پای تحلیلت بایستی ،بدون اسم قابلیت اینکه ببینیم چقدر از تحلیل این به اصطلاح کارشناسان درست هست وجود نداره،دیران در حال پیشرفت واضح در سود آوری هست و با اصلاح قیمت های داروهای این داروساز هم به علت نوع داروها زودتر از بقیه داروساز ها خواهد بود و EPS به شدت مسیر سعودی داره
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: