تعداد بازدید : ۱۷۸۱
کد خبر : ۲۲۷۵۲۳
مدیر صندوق آشنا تک در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
صنعت پتروشیمی خصوصا سهم های گروه تولیدکنندگان اوره، برای سرمایه گذاری جذاب هستند.

پایان اصلاح در اکثر سهم های بازار

به گزارش بورس نیوز امروز بورس تهران با یک پرش ۵۹ هزار و ۶۷۲ واحدی بعد از چند هفته نزول، خوش درخشید. اگرچه هنوز تا جبران ضرر و زیان یک ماه اخیر خیلی فاصله داریم؛ ولی بسیاری از فروشندگان روزهای قبل امروز چشم به تابلو داشتند و دنبال فرصتی برای ورود مجدد بودند. البته حقوقی ها فعلا تحرکی نشان نداده اند و به نظر می رسد منتظر خرید در قیمت های پایین تری بوده اند. مهم ترین سوال سرمایه گذاران این روزها این است: آیا اصلاح بازار سرمایه به پایان رسیده است؟

رضا خانکی مدیر صندوق آشنا تک در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: به نظر می رسد عمده اصلاح بازار سرمایه به پایان رسیده ولی ممکن است برخی صنایع که کمتر اصلاح داشته یا مشمول گره های معاملاتی بوده اند، نیاز به اصلاح بیشتری داشته باشند.

وی افزود: دو اتفاق مهم و اثرگذار رخ داده است. اتفاق اول، افزایش نرخ ارز بوده که به کاهش دوره اصلاح کمک کرده و در شرایط فعلی، بسیاری از سهم های بازار با دلار ۲۷ هزار تومانی ارزنده هستند. اتفاق دوم اینکه با توجه به قیمت های جهانی کامودیتی ها، خیلی از شرکت ها پتانسیل تحقق سودهای بالاتر را خواهند داشت و بر اساس پارامترهای سودآوری جدید شرکت ها نیز، خیلی از سهم ها ارزنده شده اند.

این کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: معتقدم صنعت پتروشیمی خصوصا سهم های گروه تولیدکنندگان اوره، برای سرمایه گذاری جذاب هستند. چرا که هم قیمت جهانی اوره افزایش داشته و هم صادرات این صنعت مشکلی ندارد و این صنعت با صادرات اوره با نرخ فعلی ارز، سود مناسبی محقق خواهد کرد. همچنین صنعت دارو به دلیل افزایش بهای تمام شده تحت تاثیر افزایش نرخ ارز و مشکلات در تخصیص ارز دولتی به این صنعت، احتمالا در آینده ای نزدیک درخواست افزایش نرخ داروها را داده و افزایش نرخ احتمالی داروها، سود شرکت های دارویی را بصورت اهرمی بالا خواهد برد.

سهامدار حقیقی ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
گروه دارویی به نوبت افزایش نرخ می گیرند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: