تعداد بازدید : ۱۳۴۶
کد خبر : ۲۲۷۵۲۶
کارشناس صنعت خودرو در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه صنعت خودرو کشور با ابهام همراه است، گفت: باید در ابتدا مشخص شود خودروسازی کشور با چه نقشه، استراتژی و مالکیتی قرار است فعالیت کند.

استراتژی و نقشه صنعت خودرو مشخص شود

کریمی سنجری در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره داخلی سازی قطعات و برنامه ریزی تولید خودروی برقی توسط ایران خودرو اظهار کرد: هر چند این طرح‌ها در بخش پلت فرم‌ها چه در بخش هیبرید و برقی آن از گذشته وجود داشته، اما در این دوره جدی‌تر در حال پیگیری است.

کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه تولید خودروی برقی یک میانبر است، افزود: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته در دنیا به احتمال فراوان ازسال ۲۰۳۰، ۳۰ درصد تقاضای بازار بر روی خودرو‌های برقی متمرکز خواهد شد.

وی گفت: می‌توانیم با ایجاد میانبر همانند چین تولید خودرو‌های برقی را دستور کار قرار دهیم و اینکه این ایران خودرو به سمت تولید پلتفرم برقی حرکت کرده بسیار خوب است.

کریمی سنجری با بیان اینکه صنعت خودرو کشور با ابهام همراه است، خاطرنشان کرد: باید در ابتدا مشخص شود خودروسازی کشور با چه نقشه، استراتژی و مالکیتی قرار است فعالیت کند در برخی زمان‌ها خصوصی سازی مطرح است و در برخی زمان دیگر از فروش سهام به عموم مردم صحبت می‌شود.

کارشناس صنعت خودرو افزود: اقدامات مناسبی در ایران خودرو در حال انجام است، اما به شرطی که با تغییر مدیریت این روند متوقف نشود.

وی با اشاره به حضور ایران خودرو در بازار سرمایه تصریح کرد: شرکت‌های بزرگ از اعتبار سهام خود در بورس، کسب سرمایه و نقدینگی می‌کنند، اما در کشور مکانیزم این روش زیاد وجود ندارد.

کریمی سنجری تاکید کرد: افزایش قیمت سهام یک شرکت بزرگ به غیر از مبادلات و خرید و فروش سهام و بازارسازی که صاحب اصلی سهام در بازار انجام می‌دهد و در قبال آن کسب سود می‌کند به اعتبار سهام عمده‌ای که در اختیار دارد از کنسرسیوم‌های بزرگ مالی دنیا تسهیلات کلان دریافت می‌کند.

کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: در حال حاضر شرکت‌هایی مانند ایران خودرو می‌توانند با عرضه شرکت‌های زیرمجموعه خود که ارزشان افزایش پیدا کرده، کسب نقدینگی کرده و خود را تقویت کنند.

احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
درود بر همگی

لطفا با روند دوست باشین و جنگ نکنید!

ی زمانی هر پایین زن و اصلاح فرصت خرید مجدد بود،

حالا روند برگشته و هر بالا زدن فرصت نقد کردن و فروش..

بازار تا آخره سال به همین شکل درجا میزنه.. البته با روند کاهشی و فرسایشی..
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: