تعداد بازدید : ۱۴۲۶
کد خبر : ۲۲۷۵۵۱
سود اندک ۶۸ ریالی به ازای هر سهم در دوره ۶ ماهه؛
۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
شرکت مارگارین در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت، سود خالص ۵۷ میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریالی را محقق کرده است.

مشهود بودن حباب قیمتی سهام شرکت علی رغم افت سنگین

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه کدال، شرکت مارگارین در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت، سود خالص ۵۷ میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریالی را محقق کرده که این سود که معادل ۶۸ ریال به ازای هر سهم بوده و، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۲۱ درصدی را داشته است.

مشهود بودن حباب قیمتی سهام شرکت علی رغم افت سنگین

جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت با تنها ۴ درصد افزایش به ۴ هزار و ۹۲۷ میلیارد ریال رسیده که محصول اصلی شرکت شامل روغن نباتی بوده که در این بازه زمانی به میزان ۷۰ هزار و ۶۰۰ تن به فروش رسیده و این میزان فروش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۲۵۰ تن کاهش داشته است.

لازم به ذکر است ، شرکت پیش بینی کرده که مقادیر فروش پیش بینی شده شرکت جهت فروش در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه سال جاری به ۱۸۷ هزار تن برسد. تا پایان مرداد ماه سال جاری که معادل هشتمین ماه از سال مالی سپری شده است، مقادیر فروش به ۹۵.۰۰۰ تن رسیده است.
قیمت فعلی سهام شرکت که در حدود ۳۱.۵۰۰ ریال بوده و در مقایسه با سود محقق شده شرکت در دوره ۶ ماهه و عدم انتظار تغییر محسوس سودآوری شرکت در نیمه دوم سال مالی، حکایت از حباب قیمتی سنگین در سهام این شرکت دارد و حتی موضوعاتی همچون تجدید ارزیابی احتمالی دارایی‌ها و ...، نمی‌تواند منجر به ارزنده شدن سهام این شرکت با شرایط و وضعیت عملیاتی فعلی شود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
چرا این نظر رو 7000 تومان نداشتی؟
آرش
United Kingdom
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
اگر حباب قیمتی داره این سهم پس سهم هایی که زیان ده هستن و زیان انباشته سنگینی هم دارن و قیمت هر سهم اونها از بیشتر از این سهم هست در مورد اونها چه باید گفت؟
یکی از شاخص های قیمت سهم سودآوری هست کاملا درست ولی سهامدار مالک بخشی از کل شرکت است و این یعنی از تمامی شرکت سهم داره که این مورد شامل دارایی های شرکت هم خواهد شد و خبری که شما زدید کاملا ایجاد جو منفی برای سهامدار تازه کار خواهد داشت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
این شرکت حداقل زیان ده نیست اگر شما به این میگی حباب پس سهم خودرو با اون همه زیان انباشته چی
ارسلان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
آخه اون ........... که اینو نوشته معلوم نیست رو چه حسابی این رو نوشته توی اینهمه سهم تو بازار بورس فقط غمارگ حباب داره؟
رحیم
United States
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
بورس نیوز خجالت بکش. آخه اینقدر تابلوووووو؟؟!! اصلا متوجه نشدیم دنبال سهمی. خلخالی و بچه های وبشهر چقدر واست میدن این تیتر و مزخرفات رو بزنی؟ اونم روزی که بعد ظهرش افزایش سرمایش رو کدال نشسته و شما این خبر رو صبح ساعت ۹ زدی. ... خودتونین و ....
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
آزادسازی نرخ ارز تغییری تو سود شرکت تو شش ماهه دوم نداره؟ اسم خودتون و گذاشتین تحلیلگر؟
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
آخه آخه گل گفتی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: