تعداد بازدید : ۷۵۲
کد خبر : ۲۲۷۶۱۳
۶۸ میلیارد ریال شناسایی درآمد در حساب این شرکت؛
۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
بابت ۴ فقره قرارداد منعقد شده با بانک تجارت، طی سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۶/۳۱، به ترتیب مبلغ ۶۸ میلیارد ریال (با لحاظ ۲۰ میلیارد ریال درآمد شناسایی شده در دوره مالی ۶ماهه) به عنوان درآمد شناسایی شده است

انعقاد ۴ فقره قرارداد

به گزارش بورس‌نیوز، با موضوع انعقاد ۴ فقره قرارداد منعقده فی ما بین شرکت ایران ارقام و شرکت بانک تجارت اقدام شد.

در همین راستا برای جلوگیری از انتشار متعدد اطلاعیه‌ها (۴ افشاء همزمان) در یک روز، آثار مالی قرارداد‌های یاد شده، تجمیع و درقالب یک اطلاعیه افشاء شد.

لازم به ذکر است که تاریخ اجرای دو فقره از قرارداد‌ها مربوط به سال‌های مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ و ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ است اما؛ تاریخ انعقاد قرارداد‌های یاد شده در مردادماه سال جاری بوده که پس از طی مراحل اداری و امضا طرفین، روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۳به دبیرخانه این شرکت واصل و ثبت شده است.

نگاهی به قراردادها
ارائه خدمات سرویس، نگهداری و تعمیر دستگاه‌های خودپرداز به بانک‌ها به جهت ملاحظات کلان حاکم بر کشور و برای رفاه حال مردم، بصورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته (۷*۲۴) انجام می‌پذیرد.

انجام پروسه تمدید یا انعقاد قرارداد جدید از سوی بانک‌ها، به لحاظ طی مراحل مختلف برگزاری مناقصات، اعتبارسنجی شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های تعمیر و نگهداری، مراقبت‌های امنیتی و سایر ملاحظات مترتب با آن بسیار زمان‌بر بوده و بر همین اساس، این شرکت ناچار به انجام ارائه خدمات اشاره شده، قبل از انعقاد قرارداد است.

از طرف دیگر، حسابرس مستقل و بازرس قانونی در گزارش مربوط به سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱  شرکت اعلام کرد که به دلیل عدم صدور برخی صورتحساب‌ها به جهت عدم عقد قرارداد‌های فی مابین با برخی بانک‌ها، درآمد‌های مرتبط با آن در دفاتر شناسایی نشده و مراتب به عنوان کار در جریان تکمیل شناسایی شده است؛ بنابراین شرکت طی دوره مالی شش ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ ، رویه حسابداری مورد استفاده در خصوص شناسایی درآمد حاصل از دو فقره قرارداد یاد شده را جهت انطباق با استاندارد‌های حسابداری اصلاح و مبلغ ۲۰ میلیارد ریال بر اساس برآورد‌های صورت گرفته توسط مدیریت محاسبه و در دفاتر شناسایی کرد.

با توجه به مراتب عنوان شده در بالا، هزینه‌های مترتب با اجرای ۲ فقره قرارداد یاد شده طی سال‌های مالی منتهی به ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ و ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ در سرفصل کار جریان ساخت ثبت شده، اما هیچگونه درآمدی در آن سال‌ها شناسایی نشده است.

بر همین اساس تا تاریخ تهیه این اطلاعیه، از بابت ۴ فقره قرارداد منعقد شده با بانک تجارت، طی سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۶/۳۱، به ترتیب مبلغ ۶۸ میلیارد ریال (با لحاظ ۲۰ میلیارد ریال درآمد شناسایی شده در دوره مالی ۶ماهه) به عنوان درآمد شناسایی و مبلغ ۵۲ میلیارد ریال از سرفصل حساب کار در جریان ساخت خارج و به حساب بهای تمام شده خدمات منتقل شده است. در ضمن آثار مالی باقیمانده قرارداد‌ها طی سال آتی شناسایی خواهد شد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
ســــــلام
مدیر عامل محترم ولیز آقای علی اصغر سفری
چـــــــرا بانک تجارت با ســــــود 1000 میلیارد ریالی که از فروش ولـــیز در سال 1398 کسب کرد .اکنون از سهام ولیز حمایت نمی کند؟؟؟؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.