تعداد بازدید : ۲۰۹
کد خبر : ۲۲۷۶۵۳
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی در بازار مسکن معامله و خرید و فروش صورت می گیرد، اما بخش قابل توجهی از این معاملات توسط دلالان و خریداران سرمایه ای صورت می گیرد و خریداران واقعی در این عرصه به کنار رفته اند.

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش قیمت مسکن در چند سال اخیر و تأثیر این مسئله در کاهش معاملات مسکن، اظهار کرد: در شرایط کنونی مردم از قدرت مالی کافی برای خرید مسکن برخوردار نیستند، این موضوع به دلیل افزایش چشمگیر قیمت ها در این مدت است و عملا خانوارها به ویژه زوج های جوان توان تأمین مسکن را ندارند.

نماینده مردم جهرم در خانه ملت ادامه داد: در شرایط کنونی در بازار مسکن معامله و خرید و فروش صورت می گیرد، اما بخش قابل توجهی از این معاملات توسط دلالان و خریداران سرمایه ای صورت می گیرد و خریداران واقعی در این عرصه به کنار رفته اند.

وی گفت: قطعا دولت باید سازوکارهای لازم برای تأمین مسکن را طراحی کند، مهم ترین راه کار برای تأمین مسکن خریداران واقعی، مدیریت بازار مسکن و تعدیل کردن قیمت ها بوداه که این با افزایش میزان تولید و متعادل کردن نظام عرضه و تقاضا محقق می شود، البته این مسئله در دراز مدت قابل تحقق است.

رضایی کوچی تصریح کرد: یکی از راه کارهای کوتاه مدت، افزایش قدرت مالی خریداران واقعی است، از این رو دولت می تواند در این عرصه نسبت به افزایش سقف تسهیلات مسکن و کاهش سود وام ها اقدام کند، در تمام کشورها تسهیلات مسکن حدود 70 درصد از قیمت مسکن را پوشش می دهد، اما در کشور ما با وام ارائه شده نمی توان خانه خریداری کرد.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: البته دولت و بانک های عامل باید روشی و مکانیزمی را اجرایی کنند که تسهیلات خرید مسکن به خریداران واقعی برسد و دلالان در این عرصه نفعی نبرند. این موضوع مطرح می شود که افزایش میزان وام موجب گرانی و تورم در بازار می شود، اما به نظر من ابعاد مثبت این مسئله بسیار بیشتر از نکات منفی آن است، هر چند که با مدیریت ارائه تسهیلات به خریداران واقعی و نیازمند این مشکلات نیز مرتفع خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: