تعداد بازدید : ۱۷۱۷
کد خبر : ۲۲۷۷۵۶
مدیرعامل گروه مالی "وسپهر" خبر داد؛
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
مدیرعامل گروه مالی "وسپهر" گفت:۹۹.۷۶ درصد این گروه متعلق به بانک صادرات است که ۲۰ درصد آن فردا عرضه می‌شود.

عرضه ۲۰ درصد

به گزارش خبرنگار بورس نیوز ، بهروز خدارحمی در نشست خبری معارفه گروه مالی "وسپهر" اظهار کرد: به یاری خداوند در آینده‌ای نزدیک طراوتی را که در سهام بانک صادرات شاهد هستیم در آینده در گروه مالی "وسپهر" خواهیم دید.

مدیرعامل گروه مالی "وسپهر" افزود:۹۹.۷۶ درصد گروه متعلق به بانک صادرات است که ۲۰ درصد آن فردا عرضه می‌شود.

خدارحمی تاکید کرد: در آینده نزدیک طراوت و نقدشوندگی که در سهام بانک صادرات می‌بینیم در گروه "سپهر صادرات" هم داشته باشیم.

مدیرعامل گروه مالی "وسپهر" با بیان اینکه این مجموعه در سال ۹۳ تاسیس و طی سال ۹۸ و ۹۹ به شرکت سهامی عام و شرکت سرمایه گذاری بانک صادرات تبدیل شد.

وی با بیان اینکه بانک ها بدون اینکه اراده‌ای داشته باشد به دلیل تسهیلاتی که دارند وام دار شرکتها می شوند، خاطرنشان کرد: قوانین باید به سمتی پیش برود که بنگاهداری با سهامداری در بورس اشتباه گرفته نشود و کمک شود تا شرکت های سرمایه گذاری وضعیت مطلوبتری داشته باشند.

خدارحمی با بیان اینکه به دنبال تجمیع شرکت ها و تبدیل آنها به هولدینگ هستیم تا وارد بورس شوند، افزود: پس از عرضه گروه مالی سپهر، گام های اولیه عرضه همه زیرمجموعه ها آغاز می شود و تا پایان سال یک تا دو عرضه دیگر خواهیم داشت.

مدیرعامل گروه مالی "وسپهر" گفت: این مجموعه در سال ۸۳، با سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریال آغاز به کار کرد و در حال حاضر این سرمایه به ۳ هزار میلیارد تومان رسیده و بزرگترین شرکت سرمایه گذاری در بین شرکت‌های سرمایه گذاری است.

وی درباره دارایی‌های " وسپهر" بیان کرد: ۴۷ درصد از سهام انرژی سپهر در اختیار این گروه قرار دارد همچنین چهار شرکت سبلان، سیراف، لاوان و دنا نیز جزو دارایی‌های این مجموعه هستند.

خدارحمی با بیان اینکه یک سوم دارایی این مجموعه بورسی و دو سوم آن غیربورسی است، تصریح کرد: در سال ۹۷ سود این مجموعه ۲۶۳ میلیارد تومان بود که در سال ۹۸ این رقم به ۴۰۵ میلیارد تومان رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.