تعداد بازدید : ۱۶۵۱
کد خبر : ۲۲۸۰۹۰
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
صعود شارپ غیر منطقی بازار سرمایه نزول هیجانی و غیرمنطقی را هم به دنبال داشت و شخصا معتقدم بدترین اشتباه سیاست گذاران بازار سرمایه، دو تکه کردن بازار بود.

دو در جای بورس تهران

به گزارش بورس نیوز، بورس تهران امروز رنگ سبز به تن کرده و شاخص کل دوباره وارد کانال ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی شده است. شاخص کل هم وزن هم ۱۲۹۶ واحد مثبت است.

سلمان بابایی زاده اشکذری مدیر سرمایه گذاری شرکت سبدگردان آسال در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: هیجان در روند معاملات بازار سرمایه اثرگذار است.

وی افزود: شاید بخشی از مشکلات بازار سرمایه ما، ریشه در زیرساخت‌های این بازار دارد؛ اختلال مکرر هسته معاملات، دو تکه کردن تایم معاملات، انتقال معاملات سهم‌های نورچشمی به بعد از تایم عادی بازار و جهش های قیمتی این سهم ها تحت تاثیر این روند، دعوت دولتمردان برای ورود به بازار سرمایه با وعده های حمایت از این بازار و شعار بورس محکم، رشد غیر منطقی بازار سرمایه با ورود سرمایه‌های مردم و ... همه و همه دست به دست هم داد تا اتفاقی که نباید، در بازار سرمایه ما رخ دهد. صعود شارپ غیر منطقی بازار سرمایه نزول هیجانی و غیرمنطقی را هم به دنبال داشت و شخصا معتقدم بدترین اشتباه سیاست گذاران بازار سرمایه، دو تکه کردن بازار بود.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: نمی توان گفت بازار سرمایه ما تا چه نقطه ای باید بریزد و چه زمان مجددا شیب صعودی به خود خواهد گرفت. به نظر می رسد بازار مدتی در همین محدوده درجا خواهد زد. اما به لحاظ تحلیلی باید گفت سهم های بازار وضعیت یکسانی ندارند. بعضی سهم های بازار با وجود افت قیمت ها هنوز ارزنده نیستند و در مقابل بعضی سهم ها هم به سبب افزایش نرخ ارز و احتمال افزایش قیمت های جهانی، برای نگهداری جذاب هستند. سهم های گروه پتروشیمی، فلزات اساسی، معدنی، دارو، شرکت های سرمایه گذاری و برخی تک سهم های بازار پتانسیل رشد داشته و ارزش نگهداری دارند. سهم های گروه سیمانی هم با توجه به افت قیمت های اخیر و شرایط صادراتی، به تدریج جذاب می شوند. در سایر گروه های بازار هم سهم های مناسبی برای سرمایه گذاری وجود دارد و بطور کلی فروش هر سهم سودسازی که مشکلی در تولید و فروش ندارد و افت قیمت زیادی هم داشته، توجیه ندارد. بازار سرمایه ما پتانسیل ریزش بیشتر ندارد؛ مگر آنکه اتفاقی در عرصه سیاسی کشور رخ دهد که نرخ ارز سقوط کند که البته کاهش نرخ ارز، اتفاق خوبی برای اقتصاد کشور خواهد بود و تمام بازارها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: