تعداد بازدید : ۱۷۷۰
کد خبر : ۲۲۸۲۵۱
مدیرعامل شرکت "مانو" مدعی شد:
۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
مدیرعامل شرکت "مانو" گفت: الگوریتم نقدشوندگی به دلیل معافیت کارمزدی و مالیاتی، موجب می‌شود که دستکاری در قیمت کمتر شود.

کاهش دستکاری قیمت‌ها با معاملات الگوریتمی

امید موسوی در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره معاملات الگوریتمی اظهار کرد: هیچ شخص حقیقی به معاملات الگوریتمی دسترسی ندارد، الگوریتم‌ها دو کاربرد دارد، اول در معاملات درشت حقوقی‌ها که در حقیقت همان تریدری که پشت استیشن نشسته می‌تواند معاملات الگوریتمی انجام دهد و کاربرد دیگر آن بازارگردانی الگوریتمی است.

مدیرعامل شرکت "مانو" افزود: به عنوان مثال مجموعه هلدینگ خلیج فارس در همه این سهم بازارگردانی الگوریتمی فعال است، در روش سنتی بازارگردان اگر ۱۰ میلیارد تومان پول داشت همین میزان خرید می‌کرد و با اتمام پول، سهم ریزش می‌کرد و به دلیل اینکه صندوق در زیان است قادر به فروش نیست اگر بفروشد باید زیان شناسایی کند.

وی گفت: الگوریتمی به نام الگوریتم نقدشوندگی داریم که کارکرد آن این گونه است که با ۵ میلیارد تومان، روزانه ۵ میلیارد تومان خرید و فروش می‌کند که می‌تواند بازار را عمیق کند و حجم معاملات بازار را بیشتر می‌کند.

موسوی تصریح کرد: الگوریتم نقدشوندگی به دلیل معافیت کارمزدی و مالیاتی، موجب می‌شود که دستکاری در قیمت کمتر شود.

مدیرعامل شرکت" مانو" خاطرنشان کرد: هدف الگوریتم نقدشوندگی سود گرفتن نیست و هر زمان که سود می‌کند معاملات را افزایش می‌دهد.

وی بیان کرد: ناشر روزانه با ۵ میلیارد تومان نقدینگی می‌تواند ۳۰ درصد از سهم معاملات خودش باشد، یعنی هر خریدار و فروشنده‌ای که روی تابلو می‌آید پاسخ سریعی از بازارگردان می‌گیرد و نباید زیاد منتظر این باشد که سهمش را بخرند یا بفروشند.

موسوی با اشاره به بورس "نزدک" گفت: در این بورس بیش از ۵۰۰ شرکت مجوز معاملات الگوریتمی دارند و روی هر سهم حداقل یک بازارگردان است.

مدیرعامل شرکت "مانو" ادامه داد: در این حالت است در مرحله اول که مثبت‌های بازار که سه ماه پیش بالا می‌رفت اینجا بازارگردان فعال است و آرام آرام می‌فروشد و این باعث می‌شود که بالا رفتن کندتر شود برعکس در پایین آمدن هم موجب می‌شود که پایین آمدن کندتر شود.

وی تاکید کرد: در همه جای دنیا شرکت‌هایی که خواهان ورود به بازار برتر هستند باید بازارگردان نه به روش سنتی بلکه بازارگردان الگوریتمی داشته باشند، در دامنه نوسان هم همین گونه است.

موسوی خاطرنشان کرد: ۱۸ شهریور که بازار منفی بود، سهام مجموعه خلیج فارس کاملا مثبت بود، همه حقوقی‌ها به دنبال جمع کردن بازار بودند، اما ما روی مجموعه خلیج فارس سه سهم را مثبت کردیم.

وی درباره اینکه این استراتژی‌ها توسط چه کسانی تدوین می‌شود، اظهار کرد: ناشر و سهامدار عمده استراتژی‌ها را تدوین می‌کنند، هر فردی که هر ایده‌ای را با فکر و دست خود روی سهم انجام می‌دهد در اختیار ماشین قرار می‌دهد تا اجرا کند.

موسوی تاکید کرد: شرکت "مانو" از سازمان بورس، مجوز بازارگردانی الگوریتمی دارد، حتی مکانیزمی که در آن واحد چقدر سفارش در تابلو داشته باشد و همه چیز در قالب مشخص است و سازمان بورس آن را تایید کرده است.

مدیرعامل شرکت "مانو" تصریح کرد: برخی افراد بدون مجوز فعالیت می‌کنند، اما شرکت "مانو" دارای مجوز است و سازمان بورس اطلاع دارد و هر سفارش که به سمت هسته زده می‌شود بر روی آن تگ معاملات الگوریتمی زده می‌شود و کاملا تحت مجوز انجام می‌شود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دلالی از سر ورویت داره میباره.حالا مدعی حمایت شدند نخواستیم اون حمایت رو .فقط کاسبی شماها کم میشه.اون موقع که با این معاملات باعث هیجان شدید در مردم بودید وصف خرید درست میکردید وبعد صف فروش .چرا در مورد اونا صحبت نمکنید.هنوز تا این قانون جا بیوفته وواقعا نظارت بشه نه زیر میزی بدند وبا متخلف برخورد نشه زمان میبره.
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
همین جناب مدیر عامل که با ممنوع شدن معاملات الگوریتمی رگ گردنش اینطور زده بیرون!! داره به دروغ از مزیت معاملات الگوریتمی اظهار فضل میکنه!! میدونید چقدر از سهامداران شرکت ها رو متضرر کرده و تعداد زیادی از سهامداران حقیقی رو به خاک سیاه نشونده؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بله سهام های خودرویی هم توضیح بده که چطوری شد؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
...... سازمان بورس و کارمنداش حقتون هستش بورس رو سرتون خراب کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
با همین روش الگوریتم دک روز هست شپنا را از مثبت ۳ به صف فردش رساندن
لال
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خدا وکیلی چرا فکر میکنی با یک مشت گوسفند طرفین نه واقعان
................... هستن
اون .............که اجازه معاملات الگوریتم رو داده نمیدونسته بازار ایران یک طرفه و در هر حالتی به نفع سامانه شرکت مورد نظره
واقعان چرا دوست دارین .................جلو چشاتون بیارن
اون از اون ........................که نمیفهمه داره چیکار میکنه فقط ...........زیادی میخوره اینم از ادا اصول سازمان بورس که مجوز معاملات الگوریتم داده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
واقعاٌ این آقای امیدی مردم را چی فرض کرده فکر می کند با یک مشت گاگول سرو کار دارد و همین مونده با بلندگو راه بیافتد از مزایای معاملات الگوریتمی که بازار به گند کشیده بگوید رانتی که همین معاملات الگوریتمی در بازار بجا گذاشته مشخص و عین است خ.اهشا مردم را ... فرض نکنید اصلاٌ بزرگان بازار استفاده از معاملا الگوریتمی را شروع نمی دانند درست مثل این است که وارن بافت با معاملات الگوریتمی در بازار هی جهانی که دامنه هم ندارد نوسان گیری کند فکر می کند خیلی سخت است و برای ایشان خریدن برنامه الگوریتمی که بسیار پیشرفته از برنامه های دوزاری شما است کاری دارد نه آنها اینگونه معاملات را قبیح می دانند
مخصوصاً در ایران کخ فقط عده قلیلی به این الگوریتم ها دسترسی درند
اگر سازمان یک کر مثبت انجام داده همین است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: