تعداد بازدید : ۳۱۵
کد خبر : ۲۲۸۳۱۵
۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و همتی استاندار استان هرمزگان برگزار شد تاکید کرد با توسعه‌های انجام شده و در دست انجام، استان هرمزگان به قطب دوم فولاد کشور تبدیل خواهد شد.

هرمزگان قطب دوم فولاد کشور خواهد شد

به رغم محدودیت‌ها ایران دهمین تولید کننده فولاد
به گزارش بورس نیوز،فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان عصر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان ضمن تشکر از حضور معاون اول رئیس جمهور در جمع صنایع استان وقدردانی از کمک و همکاری‌های استاندار هرمزگان، با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: بیشترین حجم این تحریم‌ها بعد از صنایع نفت و گاز، شرکت‌های فولادی از جمله فولاد میارکه، هرمزگان و ... را هدف قرار داد و با وجود تمام این محدودیت‌ها ایران با افزایش تولید در رده دهم کشور‌های تولید کننده فولاد جهان قرار گرفت.
هرمزگان دومین قطب فولادی کشور خواهد شد

هرمزگان قطب دوم فولاد کشور خواهد شد
ارزانی در ادامه گفت: با توجه به برنامه توسعه فولاد کشور و تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴، با وجود زیرساخت‌های مطمئن، مجاورت با آب‌های نیلگون خلیج فارس و عدم وجود مشکل آب در استان هرمزگان، می‌توان در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس حداقل ۱۰ میلیون تن فولاد تولید نمود. مهندس ارزانی با اشاره به تاثیر این رویداد بر توسعه پایدار منطقه گفت: در حال حاضر ۴ میلیون تن فولاد در منطقه ویژه تولید می‌شود و برای تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد، نیاز است بین ۶ الی ۷ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد در استان اضافه شود و به این ترتیب استان هرمزگان به دومین قطب صنعت فولاد کشور تبدیل خواهد شد.
صادرات انتخاب نیست اجبار است
ارزانی با اشاره به این موضوع که در کشور بیش از ۳۰ میلیون تن فولاد تولید می‌شود و حدود ۱۵ میلیون تن آن مصرف در داخل کشور دارد گفت: نیمی از تولید فولاد کشور بایستی صادر گردد وصادرات انتخاب نیست بلکه اجبار است، در غیر اینصورت واحد‌های فولادی دچار کاهش تولید خواهند شد. ولی متأسفانه در پنج ماهه اول سال ۹۹ نسبت به ۹۸ با افت حدود ۴۰ درصدی صادرات مواجه هستیم. وی ایجاد مشوق‌های اقتصادی از جمله تسهیلات کم بهره و ... را بخشی از راه حل جهت افزایش صادرات و ارز آوری عنوان کرد.
مشکلی فرسایشی به نام رفع تعهدات ارزی
مدیرعامل فولاد هرمزگان همچنین با اشاره به عدم وجود زیرساخت مناسب بین مناطق ویژه اقتصادی و سیستم بانکی کشور و عدم اتصال گمرک منطقه ویژه به سیستم بانکی و بانک مرکزی، کمک در رفع تعهد ارزی شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس را خواستار شد و گفت: تعهدات ارزی در مناطق ویژه همواره انرژی زیادی از شرکت‌ها به دلیل بوروکراسی کاغذی فراوان آن می‌گیرد و شرکت‌های مستقر در مناطق ویژه با مشکلات عدیده‌ای در جهت رفع تعهدات ارزی مواجه هستند. در این رابطه ضروری است جهت مناطق ویژه درصد پرونده‌های رفع تعهد ارزی نشده از ٢٠درصد به حداقل ٤٠ درصد اقزایش یابد تا این شرکت‌ها بتوانندثبت سفارشات خود را به موقع انجام دهند. بدیهی است که این شرکت‌ها نسبت به رفع تعهدات ارزی خود به صورت کامل متعهد می‌باشند.
صنایع معدنی و تولید کنندگان فولاد، شراکت به جای رقابت
وی همچنین به زنجیره تامین مواد اولیه اشاره کرد و گفت: از مهمترین موارد در جهت افزایش تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی، تأمین به موقع و پایدار مواد اولیه معدنی مورد نیاز صنایع فولاد کشور می‌باشد. در این راستا ضروری است رابطه منطقی و برد - برد بین صنایع معدنی و تولید کنندگان فولاد ایجاد گردد و رقابت در بین آن‌ها به شراکت تبدیل شود.
حمایت از بورس کالا، حمایت از شفافیت
مدیرعامل فولاد هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به بورس کالا و نحوه قیمت گذاری محصولات فولادی اشاره و اظهار داشت: بورس کالا محل بسیار مناسبی جهت کشف قیمت‌های محصولات فولادی می‌باشد و از شفافیت لازم برخوردار است. حمایت از بورس کالا به منزله حمایت از شفافیت است؛ و ضروری است بر اساس قانون عرضه وتقاضا قیمت در بورس کالا کشف و بر اساس ان قیمت‌های زنجیره فولاد تعیین گردد.
حمایت دولت لازمه تحقق طرح‌های توسعه‌ای
ارزانی با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای فولاد هرمزگان از جمله افزایش تولید در زیر سقف ۱، ۵ به ۲ میلیون تن و ایجاد یک واحد احیاء مستقیم ۹۰۰،۰۰۰ تنی و ایجاد یک واحد خط ورق عریض (پلیت میل) به ظرفیت حدود ۱، ۲ میلیون تن در سال، یاری و کمک دولت را در جهت تحقق این طرح‌ها خواستار شد.
‎فولاد هرمزگان پیشرو در مسئولیت‌های …

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: