تعداد بازدید : ۱۷۲۱
کد خبر : ۲۲۸۳۲۰
کارشناس صنعت بیمه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
شرکت‌های بیمه در سال‌های اخیر از سرمایه گذاری در بورس از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری و شرکت‌های سبدگردان اختصاصی، استقبال مناسبی بعمل آورده اند و این سرمایه گذاری ها، قطعا در آینده عایدی مطلوبی هم برای بیمه‌ها به ارمغان خواهد داشت.

زمانی برای افزایش جذابیت بیمه های عمر!

به گزارش بورس نیوز، در نشست شورای عالی بیمه مقرر شده با تغییراتی در آیین نامه شماره ۹۷ سقف خرید سهام توسط صنعت بیمه افزایش یابد. بر این اساس به شرکت‌ها و موسسات بیمه‌ای اجازه داده می‌شود تا بیست درصد بیشتر از سقف پیش بینی شده نسبت به خرید سهام از بازار سرمایه اقدام کند.

رسول تاجدار کارشناس و فعال صنعت بیمه در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: این موضوع، رسمی و لازم الاجرا نیست و فقط در حد پیشنهاد است.

وی افزود: سرمایه‌گذاری بخش بیشتری از منابع شرکت‌های بیمه در سهم‌های ارزنده بازارسرمایه، پیشنهاد خوبی است؛ هرچند که این موضوع با واقعیت ها و ماهیت های تورمی کشور، همخوانی زیادی ندارد؛ ولی با ماهیت ریسک پذیری شرکت های بیمه کاملا همخوانی دارد. البته با دید مثبت بیمه مرکزی، نسبت سپرده گذاری بانکی بیمه ها در آیین نامه ۹۷ اصلاح شد و با توجه به شرایط تورمی کشور، سپرده گذاری بانکی به هیچ عنوان جوابگوی انتظارات بیمه گر و بیمه گزار نیست. با این تفاسیر، شرکت های بیمه با تحقق سودهای بالاتر از محل سرمایه گذاری های خود، در جذب بیمه گزاران عمر و زندگی هم موفق تر عمل خواهند کرد. به هر حال شرکت های بیمه در سال های اخیر از سرمایه گذاری در بورس از طریق صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های سبدگردان اختصاصی، استقبال مناسبی بعمل آورده اند و سرمایه گذاری های خوبی داشته اند و این سرمایه گذاری ها، قطعا در آینده عایدی مطلوبی هم برای بیمه ها به ارمغان خواهد داشت.

رییس هیات مدیره شرکت بیمه ایران تصریح کرد: معتقدم با توجه به اینکه صنعت بیمه، صنعت ریسک پذیری است، بنابراین حضورشان در بازارهای پر ریسک با نگاه سفته بازانه، مناسب فعالیت آنها نیست و با شرایط فعلی بازار بهتر است شرکت های بیمه اقدام به سرمایه گذاری در سهم های بنیادی با نسبت P/E پایین بازار سرمایه کنند و از سهم های پرریسک بازار که نسبت های P/E بالا دارند، ولی در کوتاه مدت بازدهی خوبی به همراه دارند، اجتناب کنند. چرا که ممکن است اتفاقات چند هفته اخیر بورس تهران، در آینده باز هم تکرار شده و افت ارزش زیادی ایجاد کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: