تعداد بازدید : ۵۰۸
کد خبر : ۲۲۸۴۲۷
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷

به گزارش بورس نیوز سینا سلیمانی کارشناس بازار سرمایه نوشت:

بزرگوارانمان در شورای عالی بورس

عذرمیخوام دخالت میکنم اما چون میدونم دلسوز بازار هستید و گوش شنوا دارید عرض میکنم :

بهتر نبود بجای محدود کردن نوسان روزانه ، از اختیارات خود برای افزایش سطح اعتبار مشتریان استفاده میکردید در جهت تقویت طرف تقاضا؟
بهتر نبود بر اساس اختیارات شورا ، اعتبارات "کوتاه مدت" به حقوقی ها تخصیص میدادید تا هم با افزایش تقاضا وضعیت موجود کنترل شود و هم نگرانی ها در جهت خلق نقدینگی برطرف شود و منابع بانکها بصورت مستقیم درگیر بازار سرمایه نشود؟!

همیشه ممنوع کردن و محدود کردن ، ساده ترین راه و روش در "کوتاه مدت" است. اما شورا این اختیار را دارد تا افزایش سقف اعتبارات تا ۵۰٪ و همینطور رایزنی برای تخصیص اعتبارات کوتاه مدت ( تاکید میکنم اعتبارات کوتاه مدت به منظور متعادل سازی بازار و سپس عرضه در روند صعودی برای جلوگیری از هیجان مثبت ) را تصویب و به اجرا برساند.

مشکل فعلی بازار ارزندگی نیست و بخش مهمی از بازار میداند که قیمت سهام بسیاری از شرکت ها ارزنده هستند. لذا نیاز به وضع محدودیت نیست ، بلکه نیاز به تسهیل ورود مجدد نقدینگی به بازار و اطمینان بخشی است.

همانطور که در روند صعودی ، با کاهش اعتبارات ، الزام صندوق ها به عرضه و کاهش سقف سهام در ترکیب دارایی ها ، وضع محدودیت در خرید و تسهیل عرضه ، به بازار این سیگنال را دادید که بازار در بسیاری از بخش ها ارزنده نیست ، حالا فقط کافیست از همان ابزارها استفاده کنید و به بازار این سیگنال را بدهید که بازار ارزنده است!

این بازار بعد از ریزش ۶۰٪ در عمده صنایع ، مشکل ارزندگی ندارد که نیاز به باز کردن دامنه نوسان چند سهم یا محدود کردن عرضه داشته باشد. این ابزارها در ابتدای ریزش بازار کارآمد بود ، اما امروز بازار نیاز به تشویق نقدینگی پارک شده برای ورود مجدد دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: