کد خبر : ۲۲۸۶۵۰
بر اساس نظرسنجی "بورس نیوز" صورت گرفت
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از سوی بورس نیوز "شستا" با ۳۲.۶۲ درصد به عنوان منفعل‌ترین سهامدار عمده بازار سرمایه شناخته شد.

به گزارش بورس نیوز، با توجه به ریزش بورس طی هفته‌های اخیر و افت قیمت سهم ها، سهامداران خرد بازار سرمایه انتظار داشتند تا حقوقی‌های سهم‌های بزرگ برای حمایت از این سهم‌ها وارد گود شوند و از این سهم‌ها حمایت کنند که این اتفاق نیفتاد.

هر چند برخی از حقوقی‌ها برای حمایت پا پیش گذاشتند و به نوعی از برخی از حقوقی‌ها عملکرد مطلوب تری داشتند، اما در مجموع از دید سهامداران عملکرد حقوقی‌ها طی این مدت مطلوب و مناسب نبوده است و حتی برخی از آن‌ها عملکرد بسیار منفعلانه‌ای داشتند.

طی نظرسنجی که توسط بورس نیوز از مجموع ۱۸ هزار و ۱۷۴ نفر درباره منفعل‌ترین سهامدار عمده بازار در زمان صعودی و نزولی بازار صورت گرفت به ترتیب "شستا" " ایدرو" (خودروسازان) و بنیاد مستضعفان رتبه نخست تا سوم منفعل‌ترین سهامداران را به خود اختصاص دادند.

بر اساس این نظرسنجی؛ هلدینگ شستا با ۳۲.۶۲ درصد، صندوق ذخیره فرهنگیان با ۸.۰۹ درصد، ایدرو (خودروسازان) ۲۱.۵۵ درصد، بنیاد مستضعفان ۱۲.۱۸ درصد، بانک ملی ۳.۵۸ درصد، ستاد اجرایی فرمان امام ۸.۹۴ درصد، ایمیدرو ۳.۹۲ درصد، هلدینگ خلیج فارس ۴.۸۶ و صندوق بازنشستگی نیرو‌های مسلح (ساتا) ۴.۲۶ درصد رای دهندگان را به خود اختصاص دادند.

گفتنی است؛ بورس نیوز علی رغم تلاش های بسیار زیاد طی روزهای گذشته برای گفتگو با مسئولان ذیربط جهت دریافت و شفاف سازی برنامه های حمایتی ایشان از زیرمجموعه خود و اطلاع رسانی به سهامداران خرد متاسفانه موفق به این امر نگردید، بورس نیوز همچنان برای انعکاس برنامه های حمایتی آمادگی خود را اعلام می دارد.

 

محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
با تشکر از سایت خوب بورس نیوز که همیشه پشتیبان و مدافع سهامداران خرد بازار سرمایه ست. متاسفانه هلدینگ شستا هنوز با تم دولتی در بازار بورس فعالیت میکند!! زیر مجموعه های شستا در حالت فعلی توسط بازمانده های مدیران فسیل دولتی اداره میشه! و هنوز درک درستی از بازار سرمایه ندارند و به نوعی حیاط خلوت مدیران رانتی و مفت خور می باشد. به عنوان نمونه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) که از زیر مجموعه های شستاست توسط تعدادی از همین مدیران فسیلی و رانتی عهد دقیانوس به بدترین شکل ممکن مدیریت میشه! مدیرانی که نه تنها سرمایه گذاری و آینده شرکت برایشان مهم نیست بلکه با زد و بند و عدم شفاف سازی موجب بوجود آمدن فسادی غیر قابل تصور شدن و عامل افت شدید ارزش بازاری شرکت های زیر مجموعه تیپیکو در بازار بورس شدند!
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
گل گفتی آقا محمد. یکی از شرکت هایی که چندین ماه هست بازیگرانش به طور مشکوکی قیمت سهمو بدون هیچ دلیل بنیادی با وجود بهترین گزارش های دوره ای پایین کشیدن سهم کلر پارس می باشد! نه سهامدار عمده اش حمایت میکنه و نه مدیریت شرکت! البته سهامدار عمده شرکت کلر پارس که همان سرمایه گذاری دارو تامینه صدای تشت رسواییش به گوش همه فعالین بازار رسیده! گویا با بازیگران سهم بر سر یک سفره نشستن.
متضرر سهام شرکت کلر پارس
Japan
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
نهادهای نظارتی و ... در خواب ناز تشریف دارن!؟ پس ادعاهای گوش کر کن در مورد برخورد با تخلفات همش کشک؟ دو کامنت بالا خودش سوژه و یا بهتر بگم سوت زنی برای قوه قضاییه هست!! پس چرا پیگیری نمیکنید؟
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
سلام و عرض ادب و احترام
هر چی از سلطان شستا بد بگید باز هم بنیادی ترین سهم ایران
همین بس که منفی زیادی نخورد
با شستا تا ده سال اینده هستیم با تمام وجود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.