به بهانه آغاز همکاری بانک تجارت با لامینگو:
۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

بانک تجارت حامی استارت آپ ها برای شکوفایی و جهش تولید

 

بانک تجارت به عنوان یکی از بانک های بزرگ تجاری با شبکه گسترده شعب در سراسر کشور امروزه به عنوان یکی از حامیان اصلی شرکت های دانش بنیان به شمار می رود. با نگاهی به آمار همکاری این بانک با صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان نهاد پشتیبان این شرکت‌ها، شاهد عملکرد درخشان بانک تجارت هستیم به گونه ای که این بانک در سال جاری با فاصله ی بسیار زیادی به عنوان بانک نخست صدور انواع ضمانت نامه برای شرکت های معرفی شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شمار می رود و اثرات این خدمات در رونق کسب و کار این شرکت ها مشهود است.
امروزه  استارت ‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه جوامع ایفا می‌كنند. خلق اندیشه، كارآفرینی، رشد صنعت گردشگری، كسب وكارهای متنوع جدید، فناوری های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر فناوری، تبدیل به نقطه عطفی در عرصه اقتصاد شده و پنجره جدیدی برای كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز كرده است.
با نگاهی به روند رو به رشد سرمایه گذاری جهانی روی استارتاپ‌ها در ۲ دهه اخیر می توان گفت یكی از مهم ترین اركان و موثر بر زیست بوم این مقوله، سرمایه و وجود موسسات و نهادهای سرمایه گذاری است. دولت های یازدهم و دوازدهم نیز از سال ۱۳۹۲ در راستای رهنمودهای رهبری معظم انقلاب مبنی بر توسعه و اقتصاد دانش بنیان، حمایت از استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا و مبتنی بر دانش را در دستور کار قرار داد و با تاسیس صندوق نوآوری و شکوفائی کمک به رونق تولید و توسعه اقتصاد دانش بنیان، تجاری سازی ایده های نو و تحقق دستاوردهای پژوهشی و اختراعات از طریق ارائه کمک ها و خدمات مالی و پشتیبانی از شرکت ها و موسسات دانش بنیان از این طریق دنبال کرد.
این امر تاکنون فروش ۱۲۰ هزار میلیارد ریالی شرکت های دانش بنیان را محقق کرده و زمینه ساز ظهور ۵۳۸۰ شرکت دانش بنیان جدید شده است که از این تعداد ۴۱ شرکت ورود به بازار بورس اوراق بهادار را تجربه کرده اند.
انعقاد تفاهم نامه توسعه محور و دانش محور
با توجه به حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان این رویکرد در استراتژی های بانک تجارت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مدیران ارشد بانک تجارت بویژه رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک همواره بر توسعه تعامل و ارائه خدمات مالی و بانکی به شرکت های دانش بنیان و رونق تولید تاکید داشته اند. در همین راستا در سال های گذشته نشست هایی با مسئولین صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد که سرانجام بعد از توافقات صورت گرفته در تاریخ ۲۶ فروردین ۹۸ تفاهم نامه همکاری بین بانک و این صندوق منعقد شد. اعطای تسهیلات ارزان قیمت ، صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبار اسنادی ریالی و ارائه خدمات نوین بانکی با توجه به نیاز شرکت ها در چارچوب قوانین و مقررات بانکی از جمله مفاد این تفاهم نامه به شمار می رود. بانک تجارت در قالب این تفاهمنامه افتخار دارد به عنوان بانک پیشرو در تعامل با صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت از شرکتهای دانش بنیان تاکنون حجم قابل توجهی از تسهیلات اعطایی و ضمانتنامه های صادر شده خود را در اختیار شرکتهای معرفی شده از سوی صندوق قرار داده است.
"تکنو تجارت" رویکرد نوین بانک تجارت به توسعه کسب و کارهای نوگرا:
شرکت کسب و کارهای نوگرای تجارت "تکنو تجارت" در شهریور ماه ۱۳۹۸ به عنوان بازوی اجرایی بانک تجارت در حوزه توسعه فناوری بالاخص در حوزه فناوری های مالی ماموریت راه اندازی مرکز نوآوری تجارت را عهده دار شد. این مرکز در آذرماه ۹۸ در فضایی به مساحت ۶۵۰ متر مربع و با استراتژی حمایت، جذب و پذیرش استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان راه اندازی شد. ساختار و مدل نهایی مرکز نوآوری تجارت به گونه ای است که علاوه بر ایجاد مرکز شتابدهی برای شناسایی ایده های ناب، استارتاپ های موفق را از مرحله شتاب دهی تا ارائه نهایی محصول با بازار حمایت خواهد کرد.
استارت آپ "لامینگو" تجربه شیرین نگاه حمایتی بانک تجارت :
استارت اپ لامینگو به طور رسمی از فروردین ماه سال ۱۳۹۸ آغاز به کار کرد. ایده اصلی این کسب‌وکار در سال ۱۳۹۷ مطرح شد. این کسب و کار با هدف ارائه خدمات حقوقی نوین بر بستر اینترنت اقدام به ایجاد اولین پلتفرم هوشمند تولید قرارداد در کشور کرد.
اولین خدمت این استارتاپ ، بانک قراردادهای هوشمند بود که به مشتریان این امکان را می‌داد تا قرارداد مورد نظر خود را با استفاده از سیستم هوشمند این پلتفرم به صورت کاملا شخصی‌سازی شده تنظیم و فایل آن را در لحظه دریافت کنند. پس از بانک قراردادهای هوشمند، پیاده‌سازی بستری برای دریافت مشاوره حقوقی انجام گرفت. این خدمت که همیشه از سوی کاربران لامینگو همیشه تقاضا می‌شد، با حضور برترین مشاوران حقوقی و ارزش‌گذاری کشور راه‌اندازی شد.
پس از آن در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ این استارت آپ در قالب شخصیت حقوقی شرکت خدمات هوشمند لامینگو (سهامی خاص) به ثبت رسید. با شیوع کرونا از اواخر سال ۱۳۹۸ میل و علاقه مردم به استفاده از خدمات حقوقی آنلاین مانند سایر خدمات موجود بر بستر اینترنت افزایش یافت. به همین دلیل تیم محصول لامینگو در اقدامی خلاقانه محصول امضای الکترونیک را در مرداد ماه ۱۳۹۹ راه‌اندازی و آماده بهره‌برداری کرد. در این خدمت طرفین قرارداد ضمن احراز هویت می‌توانند اسناد و قراردادهای خود را به راحتی امضا کنند.
در این میان اتفاق مهم و خوشایندی که موجبات رشد هرچه بهتر و سریع‌تر استارت اپ لامینگو را فراهم کرد حضور مؤثر بانک تجارت به عنوان سرمایه‌گذار جدید این استارت اپ بود.
بانک تجارت که این روزها اقدامات مفید و ارزشمندی را برای رشد و توسعه جامعه استارت اپی ایران برداشته است تا جاییکه می‌توان از این بانک به عنوان یکی از پیشگامان حمایت از کسب‌وکارهای نوپا نام برد، با ورود به لامینگو و حمایت‌های مادی و معنوی خود از خدمات این استارتاپ، فصل جدیدی از پیشرفت را در کارنامه لامینگو رقم زده است.
اکنون بانک تجارت به عنوان یک بانک بزرگ قدم در راهی گذاشته است که پایان این راه به شکوفایی استعدادهای جوانان خلاق در اقصی نقاط ایران ختم می شود. آینده روشنی که بانک تجارت خود را متعهد به ساختن آن می داند.
با لامینگو از طریق سایت http://lawmingo.com آشنا شوید .

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ برگزار خواهد شد.

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: