تعداد بازدید : ۷۷۲
کد خبر : ۲۲۸۶۶۸
۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸


مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت:
ارائه خودرو در بورس کالا، موضوعی است که در طرح نمایندگان مجلس برای سازماندهی بازار خودرو مطرح شده و براساس گزارشات و جلسات که در کارگروه توسعه صنایع و معادن برگزار شده به این نحو است که شرکت‌ها ملزم به عرضه خودروهای خود تنها از طریق بورس هستند.

به عبارتی برای خودروها و براساس فرمول قیمت گذاری، پایه قیمتی تعیین می‌شود و پس از آن در بورس عرضه می‌شود تا براساس عرضه و تقاضا رقابت شود. در نهایت قیمت فروش مشخص می‌شود و خودروسازها محصولات خود را به آن قیمت به فروش می‌رسانند.

همچنین قرار است در مورد ما به‌التفاوت قیمت کشف شده در بورس و قیمت پایه که بهای تمام شده خودرو سازان به علاوه یک سود منصفانه خواهد بود، تصمیم‌گیری شود تا از این منابع جهت استفاده از توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و یا توسعه فعالیت‌های تحت توسعه در صنعت خودرو و توسعه محصولات جدید برنامه ریزی شود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
سلام ببینید اولین ومهمترین فساد در عرضه خودرو دربورس این هست که تعریف درستی از مصرف کننده ندارد وبیشتر درخدمت خریدار هست تا مصرف کنندهواینکه سالی یکبار هرشخص میتواند خرید کند توجیه کننده همین فساد هست خوب کسیکه یک خودرو میخرد یا عمری میخواهد نکهدارد وحق مالکیت دائمی خودرورا می خواهد یا حداکثر به اندازه عمر مفید خودرو نکهداری کند که حدود دهسال میشود پس حدا قل یکی از شرایط مصرف کننده این هست درصورت خرید از بورس تا ده سال دیکر حق خرید تحت عنوان مصرف کننده نخواهد داشت در ضمن قوانین اسقاط خودرو وندادن حق استفاده خودرو مالک عمری از فسادهای راهنمائی رانندکی ونقض حق عامه مالکیت شخصی هست واز همه مهمتر کشورهای همسایه یا کشورهای خارجی درصورت تمایل خرید از بورس کالا دیده نشده است مهمترین مسئله دراین مورد باید مشخصات ومختصات مصرف کننده واقعی تعریف وحدود ان دراین معامله کاملا شفافشود تا ظن سو گیری مغرضانه کمتر شود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: