تعداد بازدید : ۳۲۲
کد خبر : ۲۲۸۸۲۵
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هر چند شاخص‌هایی مانند نرخ ارز، قیمت فولاد و ... بر قیمت تمام شده خودرو موثر است، اما نباید با این بهانه‌ها از ساماندهی بازار خودرو غافل شد.

ساماندهی بازار خودرو اولویت کار وزیر صمت باشد

به گزارش بورس نیوز، حجت‌اله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو در بازار، اظهار کرد: در هفته‌های اخیر بی‌توجهی به نظارت، رشد نقدینگی و تقاضا‌های کاذب و رها کردن بازار موجب نابسامانی بازار چهارچرخ‌ها شده و از آنجایی که بهای خودرو بر قیمت سایر کالا‌ها نیز اثرگذار بوده، ساماندهی بازار خودرو باید به عنوان اولویت در دستور کار وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.

نماینده مردم فسا در خانه ملت از برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار خودرو و فولاد خبر داد و افزود: آقای رزم حسینی در روز‌های گذشته جلساتی با خودروسازان و مسئولان مرتبط به حوزه خودرو برگزار کرده و برگزاری این جلسات با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نمایندگان وزارت صمت و خودروسازان تداوم دارد تا راهبرد‌های حوزه خودرو تبیین و تعریف شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بخشی از افزایش قیمت خودرو را ناشی از رشد هزینه‌های تولید دانست و ادامه داد: هر چند شاخص‌هایی مانند نرخ ارز، قیمت فولاد و ... بر قیمت تمام شده خودرو موثر است، اما نباید با این بهانه‌ها از ساماندهی بازار خودرو غافل شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از کاهش قیمت خودرو در بازار در روز‌های آینده خبر داد و تصریح کرد: با برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش بینی می‌شود که تعدیل بهای چهارچرخ‌ها و ساماندهی در انتظار بازار خودرو باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"خپویش" سهامداران را به مجمع دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت سازه پویش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
حقیقی های

حقیقی های "قنیشا" سود گرفتند

شرکت قند نیشابور برنامه زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.

"ومهان" در مجمع ۱۰۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "ساراب" در دوم تیرماه

مجمع عمومی شرکت سیمان داراب در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: