کد خبر : ۲۲۸۹۳۹
آیا خرید سهام شرکت‌های خودرو سازی در چنین شرایطی توجیه دارد؟
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
مقایسه تعداد تولید این شرکت در ۶ ماهه سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۳۹۸ نشان دهنده عملکرد آتی این شرکت در سال مالی جاری را نیز خواهد داشت.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از اعلام زیانی ۱.۳۳۱ میلیارد ریالی شرکت سایپا دیزل در عملکرد ۳ ماهه سال مالی ۱۳۹۹ و البته افت در حدود ۴۵ درصدی قیمت سهام این شرکت در ماه اخیر، گزارش عملکرد ماهانه این شرکت بیشتر به یک فاجعه شبیه بوده که نوید شناسایی زیانی سنگین را در انتهای سال به سهامدارانش می‌دهد.

مقایسه تعداد تولید این شرکت در ۶ ماهه سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۳۹۸ نشان دهنده عملکرد آتی این شرکت در سال مالی جاری را نیز خواهد داشت. کاهش شدید فروش، افزایش چشمگیر هزینه‌های تهیه مواد اولیه در کنار هزینه‌های مالی بحرانی، از مهمترین دلایل ورشکستگی نه چندان دور این شرکت است.

نکته جالب در خصوص گزارش عملکرد شهریور ماه این شرکت فروش تنها ۷ دستگاه کامیونت در این ماه و ثبت درآمدی تنها ۲۹ میلیارد ریالی بوده که در نوع خود بسیار نگران کننده است.

پوشش نگران کننده تنها ۲۹ میلیارد ریالی فروش شهریور ماه در مقایسه ۷۱۲ میلیارد ریال فروش ۶ ماهه نخست سایپادیزل خود گویای صورت‌های مالی اسفناک این شرکت در دوره ۶ ماهه و سال مالی ۱۳۹۹ است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.