تعداد بازدید : ۲۶۲۵
کد خبر : ۲۲۸۹۳۹
آیا خرید سهام شرکت‌های خودرو سازی در چنین شرایطی توجیه دارد؟
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
مقایسه تعداد تولید این شرکت در ۶ ماهه سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۳۹۸ نشان دهنده عملکرد آتی این شرکت در سال مالی جاری را نیز خواهد داشت.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از اعلام زیانی ۱.۳۳۱ میلیارد ریالی شرکت سایپا دیزل در عملکرد ۳ ماهه سال مالی ۱۳۹۹ و البته افت در حدود ۴۵ درصدی قیمت سهام این شرکت در ماه اخیر، گزارش عملکرد ماهانه این شرکت بیشتر به یک فاجعه شبیه بوده که نوید شناسایی زیانی سنگین را در انتهای سال به سهامدارانش می‌دهد.

مقایسه تعداد تولید این شرکت در ۶ ماهه سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۳۹۸ نشان دهنده عملکرد آتی این شرکت در سال مالی جاری را نیز خواهد داشت. کاهش شدید فروش، افزایش چشمگیر هزینه‌های تهیه مواد اولیه در کنار هزینه‌های مالی بحرانی، از مهمترین دلایل ورشکستگی نه چندان دور این شرکت است.

نکته جالب در خصوص گزارش عملکرد شهریور ماه این شرکت فروش تنها ۷ دستگاه کامیونت در این ماه و ثبت درآمدی تنها ۲۹ میلیارد ریالی بوده که در نوع خود بسیار نگران کننده است.

پوشش نگران کننده تنها ۲۹ میلیارد ریالی فروش شهریور ماه در مقایسه ۷۱۲ میلیارد ریال فروش ۶ ماهه نخست سایپادیزل خود گویای صورت‌های مالی اسفناک این شرکت در دوره ۶ ماهه و سال مالی ۱۳۹۹ است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: