تعداد بازدید : ۴۲۶۲
کد خبر : ۲۲۸۹۴۰
ارزش کنونی سهام بیش از ۲برابر کل دارایی‌های شرکت؛
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
اکنون و در روز گذشته شاهد انتشار گزارش حسابرسی نشده شرکت سرمایه گذاری توسعه تجارت و صنعت با اعلام سودی ۲.۱۱۹ ریالی مطابق با پیش‌بینی‌ها عمل کرد.

ارزش کنونی سهام

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، درست در تاریخ ۴ فروردین سال جاری مقاله‌ای با عنوان "چرا این روز‌ها "وصنعت" می‌خرند! " در بورس‌نیوز منتشر شد که در آن گزارش سود خالصی ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ ریال به ازای هر سهم پیش‌بینی شده بود.

ارزش کنونی سهام

اکنون و در روز گذشته شاهد انتشار گزارش حسابرسی نشده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه تجارت و صنعت با اعلام سودی ۲.۱۱۹ ریالی مطابق با پیش‌بینی‌ها عمل کرد.

شناسایی بیش از ۱.۶۲۱ میلیارد ریال سود خالص از شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت در گزارش حسابرسی نشده سال مالی ۱۳۹۹، در مقایسه با ۷۱۵ میلیارد ریال سود خالص دوره مشابه سال گذشته، تعدیل مثبت ۱۲۶ درصدی را برای سهامدارانش به ارمغان آورد.

ارزش کنونی سهام

اما شناسایی بیش از ۱۱.۲۲۶ میلیارد ریال درآمد حاصل از خرید و فروش سهام در عملکرد سالانه شرکت سرمایه گذاری توسعه تجارت و صنعت منجر به شناسایی بیش از ۸.۸۸۱ میلیارد ریال درآمد‌های ناخالص این درآمد‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شده است. بخش عمده‌ای از درآمد‌های فروش سهام شرکت‌های موجود در پرتفوی این سرمایه گذاری مربوط به سهام ذکر شده در جدول ذیل است:

ارزش کنونی سهام

اما همانگونه که در جدول فوق نیز مشاهده می‌شود سهم بزرگی از سود خالص ۱۲.۷۱۳ میلیارد ریالی، مربوط به سود کل حاصل از فروش سرمایه گذاری و با احتمال بالا غیر قابل تقسیم از مهمترین دغدغه‌های سهامداران این شرکت است.

شاید با نگاهی گذرا و سطحی نگرانه تحقق سودی ۲.۱۱۹ ریالی از سهمی با قیمت‌های ۸.۰۰۰ تا ۹.۰۰۰ ریالی عملکردی فوق العاده و پر پتانسیل برای سرمایه گذاری باشد، اما با دقیق‌تر شدن روی کیفیت سود محقق شده و همچنین ارزش روز دارایی‌های شرکت می‌توان دید که نه سود امسال قابل تقسیم بوده و نه با دارایی‌های عمدتا اوراق درآمد ثابت و صندوق‌های افت کرده در بازار کنونی، می‌توان بر سودآوری این شرکت در سال آتی حسابی ویژه باز کرد.

شاید با محاسباتی حتی خوش‌بینانه می‌توان یافت که ارزش بازار بیش از ۵۱.۰۰۰ میلیارد ریال این روز‌های شرکت بیش از ۲ برابر ارزش فروش کل دارایی‌های شرکت بوده که این موضوع توجیه سرمایه گذاری را در سهام این شرکت سرمایه‌گذاری از بین می‌برد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
در سال های گذشته در اکثر سهام DPS پیشنهادی از طرف شرکت اعلام میشدکه باعث شفافیت سهم برای سهامداران میشد لذا شرکت ملزم به روشنگری است.شایان ذکراست من سهامدار این شرکت هستم و40 درصد در ضرر م.مسول محترم بامنت گذاشتن بر سرسهامداران است که به خواست سهامداران افزایش سرمایه دادیم درحالیکه باید از سهم حمایت میکردند .این از الزامات شرکت است است تا ابهامات رابرطرف کند که تقسیم سود 212درصداست یا212ریال؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
این شرکت بسیار کدر وخاکستری است در حالیکه شفافیت وروشنگری از وظایف اولیه هر شرکت میباشد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
درشرکت های سرمایه گذار اعتماد سرمایه شرکت است وسهامدار ولی نعمت شرکت میباشد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
مسولان باید با مصاحبه باجراید استراتژی وراهبرد شرکت رابرای سهامدار خردروشن نمایند نه اینکه حتی برای سایت تخصصی مانند بورس نیوز ایجاد ابهام وتشکیک گردد .شرکت امانتدار سرمایه سهامداران است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.