تعداد بازدید : ۲۴۰۸
کد خبر : ۲۲۹۰۸۳
وزیر نیرو آدرس داد؛
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
وزیر نیرو گفت: امروز هیات وزیران پیشنهاد وزارت امور اقتصاد و دارایی و دستگاه‌های مرتبط را تصویب کرد که مصرف کنندگان بزرگ یعنی ۵ مگاوات و بالاتر برق موردنیاز خود را از بورس انرژی دریافت می‌کنند و تعاملی بین تولیدکننده و مصرف کننده خواهد بود.

مصرف کنندگان بزرگ برق را از بورس انرژی می خرند

به گزارش بورس نیوز، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیات دولت درخصوص خرید برق از بورس انرژی اظهار کرد: از آنجایی که بیش از ۶۰ درصد تولید ما توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد برای دریافت پول برقی که به شرکت توانیر می‌فروشند و شرکت توانیر خریدار انحصاری برق است هم تابع قیمت‌های تکلیفی بودند و هم گله‌مند از این بودند که دریافت وجه شان با فاصله زمانی قابل ملاحظه‌ای صورت می‌گرفت؛ لذا ما یکی از بدهکاران عمده در این عرصه بودیم.

وی افزود: امروز هیات وزیران پیشنهاد وزارت امور اقتصاد و دارایی و دستگاه‌های مرتبط را تصویب کرد که مصرف کنندگان بزرگ یعنی ۵ مگاوات و بالاتر برق موردنیاز خود را از بورس انرژی دریافت می‌کنند و تعاملی بین تولیدکننده و مصرف کننده خواهد بود.

وزیر نیرو ادامه داد: این کمک بزرگی به تولیدکنندگان برای دریافت سریع وجه برق بوده و هم براساس تجربه ما قیمت‌های مناسب تری عاید مصرف کنندگان خواهد شد.

اردکانیان گفت: در این میان شرکت توانیر نقش تنظیم کننده را دارد. اما دیگر خودش منحصرا خریدار نخواهد بود و این حرکتی است که در ادامه به رشد و پویایی صنعت برق کمک می‌کند و دستورالعمل اجرایی آن توسط هیات وزیران اجرایی خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: