تعداد بازدید : ۳۰۵
کد خبر : ۲۲۹۰۹۷
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
صنعت خودروی ایران با شدیدترین تحریم‌ها رو به رو است که همه دنیا را تحت تاثیر قرار داده و از آن پیروی می‌کنند. در این تحریم‌ها که از سوی آمریکا و به صورت یکجانبه بر صنعت خودروی ایران اعمال شد، حتی قدیمی‌ترین شرکای خودروسازان نیز قطع همکاری کردند و بازار داخلی به یکباره خالی از خودرو شد. گروه بهمن نیز از این قاعده مستثنی نبود و با از دست دادن شرکای تجاری دیرینه خود مانند مزدا، ایسوزو، هاوال و... روز‌های سختی را گذراند، اما از تکاپو دست نکشید و اکنون تیمی از مهندسان و طراحان داخلی در تولید خودرویی با نام دیگنیتی مشارکت داشته اند که به زودی به بازار عرضه می‌شود. این حاصل زحمات مهندسان شرکت بهمن موتور بوده و از سویی دیگر فعالیت هدفمند در قطعه سازی داخلی برای تولید داخل قطعات این خودرو در حال انجام است.

به گزارش بورس نیوز،مجتبی نظری مدیر بازاریابی و تبلیغات گروه بهمن گفت: آنچه که عرضه محصول جدید گروه بهمن را حائز اهمیت کرده تحریم‌ها است، چرا که صنعت خودروی ما زیر ذره بین قرار دارد و تحریم کنندگان کشور هرگونه فعالیت این صنعت را زیر نظر دارند.
مدیر بازاریابی و تبلیغات گروه بهمن با اشاره به دستاورد‌های این شرکت در زمان تحریم‌ها اظهار کرد: در همه زمان آینده نگری را سرلوحه کار خود قرار دادیم و در زمان اعمال تحریم‌ها و فروکشی بازار با آموزش همه جانبه پرسنل، استاندارد سازی نمایندگی ها، بازسازی خطوط تولید و ساخت سالن‌های جدید، توسعه فضای کارخانه بهمن موتور و بهمن دیزل، افزایش سطح کیفیت محصولات و... تحریم‌ها را برای توسعه بهمن تبدیل به یک فرصت کردیم.
نظری ادامه داد: حتی در این بازه دو ساله در حوزه محصولات تجاری، خودروی شیلر ایرانی را رونمایی و به تولید انبوه رساندیم و فعالیت خود در زمینه کاربری سازی را نیز با تولید ۲۰۰۰ کاربری در سال گسترش دادیم و این محصولات حاصل چابکی و توجه به تحقیق و توسعه در گروه بهمن است.
مدیر بازاریابی و تبلیغات گروه بهمن با اشاره به سختی روند تولید در شرایط تحریم‌های شدید دوجانبه تصریح کرد: حرکت خوبی در تولید و عرضه یک خودروی جدید با همه سختی‌هایی که وجود داشت، انجام شد و توانستیم با تلاش و همت مهندسان و طراحان شرکت در طراحی این خودرو مشارکت داشته باشیم و با ایجاد تغییراتی خاص، یک خودروی جدید با ظاهر و طراحی متمایز تولید کنیم که به زودی به بازار کشور عرضه می‌شود؛ اینکه اصرار دارند تا نام کمپانی خاصی را ببرند و منتسب به برند یا مجموعه‌ای نمایند، مایه تعجب است. مهم این است که یک خودروی با کیفیت و امکانات ویژه در یکی از خطوط تولید داخلی تولید می‌شود و نباید آدرس‌هایی دهیم که تحریم کنندگان با جاسوسی در به در دنبال آن‌ها هستند.
وی ادامه داد: برنامه ما داخلی سازی درصد قابل توجهی از این خودرو تا پایان امسال است و حتی برخی قطعات آن توسط قطعه سازان داخلی تامین می‌شوند.
نظری با اشاره به اینکه کسانی که به فکر کشور هستند باید از تن دادن به حواشی امتناع کنند، گفت: بر این مبنا دو جریان تحریف و تحریم، سیاه‌نمایی نسبت به دستاورد‌ها و یأس نسبت به آینده سبب توقف حرکت اقتصادی کشور می‌شوند و همچنین سیاه نمایی از طریق ارائه آمار و اطلاعات نادرست و القای ناتوانی و ناکارآمدی به نوعی حرکت در راستای تحقق توطئه دشمنان علیه کشور است و دوستداران کشور باید از آن ابا کنند.
گفتنی است گروه بهمن یکی از نخستین شرکت‌های خودروسازی داخلی است که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و تولید داخلی چنین خودرویی در زمان تحریم‌ها نشات گرفته از سیاست گذاری و مدیریت صحیح این مجموعه است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: