تعداد بازدید : ۲۰۲
کد خبر : ۲۲۹۲۳۴
بررسی نسبت خسارت ۱۵ شرکت بیمه؛
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
محاسبه نسبت خسارت ۱۵ شرکت بیمه در نیمه نخست سال جاری نشان می‌دهد میانگین نسبت خسارت این شرکت‌ها ۴۶ درصد است و بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت ۲۱ درصدی بهترین عملکرد را داشته است.

به گزارش بورس نیوز، نسبت خسارت، یکی از اصلی‌ترین معیار‌های ارزیابی شرکت‌های بیمه به شمار می‌رود که نشان می‌دهد این شرکت‌ها چه میزان از حق بیمه دریافتی خود طی یک دوره را به عنوان خسارت پرداخت کرده‌اند.

براساس آخرین گزارش از فعالیت ماهیانه ۱۵ شرکت بیمه خصوصی منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری، این شرکت‌ها در طول این دوره شش ماهه در مجموع ۱۹ هزار ۶۶۱ میلیارد تومان حق بیمه صادر کردند و در مقابل ۹ هزار ۱۱۷ میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند، محاسبه میانگین نسبت خسارت این شرکت‌ها نشان می‌دهد این شرکت‌ها بطور میانگین ۴۶.۳۷ درصد از حق بیمه صادره خود را به عنوان خسارت پراخت کردند.

بر همین اساس بهترین عملکرد در طی این دوره زمانی را سه شرکت بیمه پاسارگاد، تجارت نو و اتکایی ایرانیان داشته اند و نسبت خسارت این سه شرکت به ترتیب ۲۱.۸۶ درصد، ۲۳.۴۰ درصد و ۳۰.۷۶ درصد است و ضعیف‌ترین عملکرد را بیمه دانا با نسبت خسارت ۶۶.۶۱ درصد داشته است.

مبالغ به میلیارد تومان است

بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت ۲۱ درصدی
بیمه پاسارگاد علاوه برکسب بهترین نسبت خسارت، در دو فصل نخست سال جاری توانست تراز عملیاتی مثبت یک هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان را ثبت کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته شاهد رشد ۵۳ درصدی معادل ۵۶۳ میلیارد تومان بود.

برهمین اساس این شرکت بیمه توانست در طول شش ماه نخست سال جاری دو هزار و ۹۰ میلیارد تومان حق بیمه تولید کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از ۴۸ درصد رشد داشته است و همچنین در این دوره زمانی ۴۵۷ میلیارد تومان خسارت بیمه گذاران، این شرکت را جبران کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: