تعداد بازدید : ۱۶۹
کد خبر : ۲۲۹۲۳۷
معاون بهره برداری ذوب:
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
چندی پیش گواهینامه استاندارد ملی ایران برای تولید ریل راه آهن و پروانه کاربرد علامت استاندارد این محصول از سوی نیره پیروز بخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد ایران به منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اعطا شد و با این گواهینامه دیگر پرونده تمام انتقادات برای ریل ذوب آهن اصفهان بسته شد.

به گزارش بورس نیوز، مهرداد تولاییان، معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان با بیان این مطلب، گفت: جرقه تولید ریل از سال ۱۳۷۲ در ذوب آهن زده شد، اما ترکیبی از تجربه و تعهد باعث شد تا این شرکت موفق به تولید ریل استاندارد شود و این محصول را راهی بازار کند.
تولاییان، افزود: برای تولید انواع ریل، راه بسیار دشواری را طی کردیم و امروز بر اساس استاندارد، تلرانس این محصول میکرونی است و صادرات این محصول می‌تواند برای ذوب آهن درآمد ارزی خوبی به همراه داشته و بخش زیادی از مشکلات این واحد تولیدی را برطرف کند.
معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان، تصریح کرد: به محض تامین نیاز داخل و در صورت نبود متقاضی به سراغ صادرات خواهیم رفت. اما با توجه به این که دولت در سال آخر خود قرار دارد به شدت بحث توسعه ریلی را پیگیری می‌کند، اگر در ادامه نیز این توسعه در اولویت باشد همچنان نیاز داخل را تامین خواهیم کرد. در غیر این صورت ذوب آهن آمادگی لازم برای صادرات را دارد.
تولاییان تاکید کرد: در حال حاضر تنها مانع برای صادرات ریل ذوب آهن نیاز داخلی است، در غیر این صورت هیچ مشکلی در زمینه‌های فنی و بازرگانی وجود ندارد.
معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان، گفت: شاید برای صادرات ریل، الزاما به سمت بازار‌های فعلی نرویم، اما در حال رصد بازار‌ها هستیم، حتی در این مدت جلسات و سفارشاتی داشتیم، اما اعلام کردیم باید نیاز داخل را تامین کنیم.
تولاییان در خصوص برنامه ریزی برای افزایش تولید، گفت: افزایش تولید در شعار آسان است و در اجرا کار سخت می‌شود، زیرا تناژ کیلو کیلو افزایش پیدا می‌کند نه تن تن. به همین دلیل افزایش ظرفیت نیازمند برنامه ریزی است.
وی ادامه داد: خوشبختانه در شهریور ماه آمار تولید ۷ هزار تن ریل را ثبت کردیم. از سویی دیگر موجودی انبار‌ها امروز ۵۵۰۰ هزار تن ریل تایید شده است که آماده حمل و نصب است. البته ذوب آهن تولید ۱۰۰ هزار تن ریل را برای سال ۹۹ هدف گذاری کرده است تا با تحویل آن توسعه خطوط ریلی با سرعت انجام شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.