تعداد بازدید : ۱۵۶
کد خبر : ۲۲۹۲۹۶
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری از شرکت توسعه قوای محرکه تیوان بازدید کرد.

به گزارش بورس نیوز، شرکت توسعه قوای محرکه تیوان با استفاده از توانمندی‌های داخل، به دنبال اجرای طرح تولید موتور‌های کم مصرف تک سیلندر با میانگین قدرتی بین ۸۵ تا ۱۴۳ اسب بخار برای دستیابی به مصرف سوخت کم‌تر از پنج لیتر در هر صد کیلومتر پیمایش و سطح آلایندگی یورو ۶ است.
تیوان دارای ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار موتور در سال است و با راه اندازی این طرح برای ۶۰۰ نفر اشغالزایی می‌شود.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری با هدف بررسی وضعیت تولید و اجرای طرح‌های نیمه تمام صنعتی به قزوین سفر و از شرکت توسعه قوای محرکه تیوان در شهرک صنعتی کاسپین قزوین بازدید کرد.
سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری از طرح در دست ساخت قوای محرکه تیوان بازدید کرد.
شیرکوند در این بازدید در جریان مسائل و مشکلات این واحد و طرح تولیدی قرار گرفت و بر رفع موانع پیش روی آن از سوی دستگاه‌های مسئول تاکید کرد.
گفتنی است شرکت توسعه قوای محرکه تیوان با استفاده از توانمندی‌های داخل، به دنبال اجرای طرح تولید موتور‌های کم مصرف تک سیلندر با میانگین قدرتی بین ۸۵ تا ۱۴۳ اسب بخار برای دستیابی به مصرف سوخت کم‌تر از پنج لیتر در هر صد کیلومتر پیمایش و سطح آلایندگی یورو ۶ است که با همکاری قطعه‌سازان بزرگ کشور و تلاش یک شرکت فناور داخلی در قالب طرح کلان ملی فناوری و نوآوری به ثمر رسیده است. این اقدامات در شرایط تحریم‌های ظالمانه بین المللی بیانگر رویکرد هوشمندانه گروه بهمن در مقابله با تحریم‌ها به شمار می‌رود و با راه اندازی این طرح برای ۶۰۰ نفر اشغالزایی می‌شود.
تیوان دارای ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار موتور در سال و پاسخگوی نیمی از نیاز خودروسازان است. این موتور مطابق با آخرین فناوری روز دنیا طراحی شده است و تولید آن سبب ایجاد جهش سه دهه‌ای فناوری تولید موتور خودرو در داخل کشور می‌شود.
موتور کم مصرف و پرقدرت تیوان دارای وجه تمایز برجسته‌ای با انواع موتور‌های موجود در بازار خودرو است و مشابه آن تا کنون در هیچ یک از خودرو‌های تولید داخل کشور تولید و استفاده نشده و به روز بودن فناوری موتور یاد شده سبب ایجاد زمینه تولید خودرو‌های هیبریدی در داخل کشور و لحاظ شدن نیازمندی‌های فنی در طراحی است که با توجه به سطح آلایندگی موتور یورو ۶، نقشی اساسی در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و بهبود کیفیت هوا خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: