تعداد بازدید : ۱۶۶
کد خبر : ۲۲۹۳۳۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور:
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: گروه خودروسازی سایپا در سال‌های اخیر در زمینه طراحی و تولید خودرو پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و همچنین تلاش کرده محصولاتی بر اساس ذائقه و سلیقه مردم تولید کند.

صنعت خودرو با وجود تحریم‌های سخت، زمین گیر نشد

به گزارش بورس نیوز، بابک دین پرست در حاشیه بازدید از گروه خودروسازی سایپا و روندی که این مجموعه در طراحی و تولید محصولات جدید طی می‌کند، گفت: اقدامات متعدد و شایسته‌ای در مجموعه سایپا انجام می‌شود که مردم از بخش قابل توجهی از آن اطلاع ندارند، بدین جهت ضرورت دارد که توانمندی‌های گروه خودروسازی سایپا اطلاع رسانی شود.

وی ادامه داد: نگاه‌ها به خودروسازی سایپا این است که این مجموعه تنها تولیدکننده خودروی پراید بوده است، اما اگر فعالیت‌هایی که در مرکز تحقیقات سایپا انجام می‌شود در سطح وسیع اعلام شود، مردم و به خصوص منتقدان صنعت خودرو داخلی متوجه می‌شوند که این بخش طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور افزود: صنعت خودرو سال‌های متمادی است که تخطئه شده و این گونه تصویرسازی شده که تولید خودرو در ایران با پیشرفتی همراه نبوده است، اما طراحی و تولید خودرو‌های جدید گویای آن است که صنعت خودروی کشورمان به سمت پیشرفت در حال حرکت است.

وی تاکید کرد: خودرو‌های جدیدی که گروه خودروسازی سایپا طراحی و تولید کرده است، نوید دهنده اتفاق‌های خوب است و از همه مهم‌تر اینکه خودرو‌های جدید که سال آینده وارد بازار خواهد شد با همت و تلاش مهندسان داخلی به نتیجه رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالان صنعت خودرو باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از قضاوت‌های غیرعادلانه انجام دهند؛ وقتی صنعت خودرو در صدر لیست تحریم‌های ظالمانه قرار می‌گیرد بدان معنا است که دشمن اشتغال و صنعت مهم کشور را هدف قرار گرفته است چرا که اطمینان دارد صنعت خودرو در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.

دین پرست اظهارداشت: صنعت خودرو با وجود تحریم‌های سخت زمین گیر نشد و برعکس پیش‌بینی‌ها پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و به نظر می‌رسد، سال آینده صنعت خودرو و به خصوص سایپا جهش تولید داشته باشند.

وی با بیان اینکه صنعت خودرو با وجود تحریم و شیوع ویروس کرونا توانست مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خودرو را تامین کند و به سمت کاهش معوقات خود حرکت کند، تصریح کرد: با ورود محصولات جدید سایپا به بازار که در آن ذائقه و سلیقه مردم به خوبی دیده شده است، شاهد تحولات اساسی در بازار و صنعت خودرو خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور افزود: صنعت خودرو یکی از پیشران‌های اقتصادی کشور است و حداقل ۶۰ صنعت در این حوزه استراتژیک فعال است بدین جهت تمام بخش‌ها برای کمک به اقتصاد و معیشت مردم باید به این صنعت کمک کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: