تعداد بازدید : ۲۰۴۶
کد خبر : ۲۲۹۳۳۹
خرید و فروش سهام دلیل عمده رشد سودآوری "غچین"؛
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
مقادیر فروش این شرکت در سال ۱۳۹۹ در حدود ۲.۱۹۱ تن بیش از مقادیر فروش این شرکت در سال قبل بوده که این موضوع و افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش محصولات نیز از مهمترین عوامل رشد سودآوری این شرکت است.

وقتی سود سفته بازی و دلالی بیشتر از تولید است

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که با نگاهی ساده و گذرا تحقق سود خالص ۲.۷۷۹ ریالی به ازای هر سهم شرکت کشت و صنعت چین چین و رشد بیش از ۲۱۶ درصدی در مقایسه با سال گذشته توجه هر تحلیلگری را به خود معطوف می‌کند، اما با نگاهی عمیق‌تر می‌توان رد پای معاملات سهام در بازار سرمایه در رشد درآمد‌های شرکت مشاهده کرد.

در این که شرکت‌ها می‌بایست از تمام ظرفیت‌های نقدی موجود برای افزایش میزان بازده و ثروت سهامداران استفاده کنند شکی نیست، اما این واقعیت که سود حاصل خرید و فروش سهام و شاید دلالی محصولات کشاورزی بیش از کل سود ناشی از عملیات اصلی و تولید شرکت بوده اتفاقی تلخی است که گریبان تمام کشور را گرفته است.

از نکات قابل توجه گزارش‌های منتشر شده شرکت می‌توان به شناسایی بیش از ۲۵۳ میلیارد ریال درآمد ناشی از فروش سهام (عمدتا خرید و فروش سهام فولاد، وبملت و زاگرس)، ۷۰ میلیارد ریال سود سپرده بانکی و ۶۵ میلیارد ریال سود ناشی از خرید و فروش اقلام کشاورزی اشاره داشت. به معنایی دیگر از ۶۷۱ میلیارد ریال سود خالص شرکت در حدود ۳۸۸ میلیارد ریال ناشی از درآمد‌های غیرعملیاتی و تنها ۲۸۳ میلیارد ریال درآمد ناشی از تولید و عملیات شرکت است.

وقتی سود سفته بازی و دلالی بیشتر از تولید است

همانگونه که در جدول ذیل نیز مشاهده می‌شود، مقادیر فروش این شرکت در سال ۱۳۹۹ در حدود ۲.۱۹۱ تن بیش از مقادیر فروش این شرکت در سال قبل بوده که این موضوع و افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش محصولات نیز از مهمترین عوامل رشد سودآوری این شرکت است.

وقتی سود سفته بازی و دلالی بیشتر از تولید است

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.