تعداد بازدید : ۱۹۸
کد خبر : ۲۲۹۳۴۹
"شکلر" و سودی که قیمت سهامش را توجیه نمی‌کند؛
۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
این شرکت با تحقق درآمدی ۱.۹۸۱ میلیارد ریالی و ۲۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، سود خالصی ۹۰۰ میلیارد ریالی محقق کرده که رشدی ۴۴ درصدی را در بر داشته است.

تاثیر شناسایی سود غیر عملیاتی تسعیر ارز بر صورت‌های مالی این شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از کاهش در حدود ۴۰ درصدی قیمت سهام شرکت نیروکلر در دو ماه اخیر و البته بازگشت قیمت عجیب و معنادار روز‌های اخیر قیمت نماد "شکلر" تا قیمت‌های بیش از ۵۰.۰۰۰ ریال، صورت‌های مالی سالیانه این شرکت نشان از عدم همخوانی سود محقق شده این شرکت با قیمت تابلوی هر سهمش دارد.

در حالی که در ماه‌های اخیر و به واسطه شیوع ویروس کرونا شاهد اقبال مردم از انواع شوینده‌ها و همچنین سهام این شرکت‌های تولیدکننده مواد شوینده و یا ضد عفونی کننده در بازار بورس بودیم، خرید سهام شرکت نیروکلر به دلیل تولید آب ژاول و ... نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

تاثیر شناسایی سود غیر عملیاتی تسعیر ارز بر صورت‌های مالی این شرکت

یکی از نکات قابل تامل صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت همچون گزارش‌های ۶ و ۹ ماهه سال مالی ۱۳۹۹، کاهش بیش از ۱۰ درصدی نرخ‌های فروش سود سوزآور داخلی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده که این موضوع منجر به فروش صادراتی این محصول و شناسایی در حدود ۴۶۹ میلیارد ریالی درآمد از این محل شده است.

تاثیر شناسایی سود غیر عملیاتی تسعیر ارز بر صورت‌های مالی این شرکت

همانگونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌شود شاهد افزایش فروش سود سوزآور صادراتی به ویژه در سه ماهه انتهایی سال بودیم که این موضوع منجر به شناسایی سود غیرعملیاتی بیش از ۱۵۰ میلیارد ریالی تسعیر ارز نیز بوده است.

در انتها این شرکت با تحقق درآمدی ۱.۹۸۱ میلیارد ریالی و ۲۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، سود خالصی ۹۰۰ میلیارد ریالی محقق کرده که رشدی ۴۴ درصدی را در بر داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: