تعداد بازدید : ۴۴۷
کد خبر : ۲۲۹۴۹۳
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶
مجوز‌های بسیاری برای بهره برداری از برخی معادن صادر شده، ولی عملا بدلیل عدم توانایی صاحبان آن، بهره برداری از آن‌ها صورت نگرفته است

به گزارش بورس نیوز، مدیر عامل چادرملو در پنل تخصصی سمپوزیوم فولاد ۹۸ گفت: موضوع اکتشاف یکی از اقدامات حیاتی برای تداوم تولید فولاد درکشور و تحقق تولید ۵۵ میلیون تن است. مهندس ناصر تقی زاده تصریح کرد: کویر مرکزی ایران دارای ذخایر غنی سنگ اهن است، ولی متاسفانه برخی موانع از جمله بهانه‌های زیست محیطی و بروکراسی اداری موجود مانع از انجام اقدامات اکتشافی و اخذ مجوز‌های بهره برداری شده است. وی افزود: از طرفی مجوز‌های بسیاری برای بهره برداری از برخی معادن صادر شده، ولی عملا بدلیل عدم توانایی صاحبان آن، بهره برداری از آن‌ها صورت نگرفته است که باید تکلیف ان‌ها هم مشخص شود. وی تاکید کرد: توسعه اقتصادی و گام برداشتن در جهت رونق تولید با تعارف و تئوری‌های اکادمیک محقق نمیشود بلکه با بررسی واقعیات و قابلیت‌های صنایع بزرگ امکان پذیر است. وی افزود شاهد این گفته، اجرا پروژه عظیم انتقال آب خلیج فارس است. این طرح بزرگ ملی در حالی توسط بخش خصوصی و ۳ شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، چادرملو و مس اجرا شده است که خیلی‌ها باور نداشتند که این پروژه قابل اجرا باشد. وی در پایان یاد اوری کرد در شرایط فعلی اقتصادی، این صنایع معدنی هستند که خلق ارزش می‌کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: