تعداد بازدید : ۳۲۳
کد خبر : ۲۲۹۶۳۹
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یکی از مشکلات پیش روی کنترل بازار، نبود بانک اطلاعاتی قوی درباره آمار کالا‌ها است.

به گزارش بورس نیوز، مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس راه‌اندازی سامانه جامع تجارت را راه نجات اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد: هرچند در حال حاضر کالا‌هایی مانند تایر و شکر در سامانه تجارت ثبت می‌شود، اما توسعه این سامانه ضرورت دارد و باید برای زنجیره تامین تمامی کالا‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه جامع تجارت و توسعه فعالیت‌های آن جزو مطالبات وکلای مردم در خانه ملت است، افزود: یکی از مشکلات پیش روی کنترل بازار، نبود بانک اطلاعاتی قوی درباره آمار کالا‌ها است؛ به طور مثال نمی‌دانیم نهاده‌های دامی به چه میزان وارد شده و در حال حاضر در کدام انبار‌ها نگه‌داری می‌شود؟ با راه اندازی این سامانه اطلاعات دقیقی از وضعیت کالا‌ها در اختیار قرار می‌گیرد.

کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: با سامانه جامع تجارت مشخص می‌شود کالا از کدام یک از مبادی وارد کشور شده از سوی دیگر در صورتی که فرد محموله‌ای از کالا‌ها را دریافت کرده، اما آن را به بازار عرضه نکرده باشد، نمی‌تواند کالای جدیدی دریافت کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با راه‌اندازی سامانه جامع تجارت، صفر تا صد فرآیند واردات شفاف می‌شود، گفت: نه تنها ثبت کالا در این سامانه از احتکار جلوگیری می‌کند، بلکه بر کاهش قیمت کالا‌ها نیز به دلیل حذف سوداگران اثرگذار است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: