کد خبر : ۲۲۹۶۴۰
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: در شرایطی که کشور نیازمند منابع ارزی است انحصاری کردن صادرات برق توسط دولت آن هم در شرایط جنگ اقتصادی صلاح نیست.

به گزارش بورس نیوز، مالک شریعتی نیاسر در رابطه با وضعیت صادرات برق و موانع و مشکلات پیش روی این مهم، اظهار کرد: دولت باید در سیاست‌های تولید و صادرات برق تجدیدنظر کند چراکه بخش خصوصی راغب به سرمایه‌گذاری، احداث نیروگاه و پرداخت هزینه‌های انتقال در داخل شبکه ایران است بنابراین اگر بتوانند مجوز‌های صادارت برق را دریافت کنند در بازار‌های بین‌المللی و منطقه‌ای -که دولت نتوانسته ورود کند- به دستاورد‌های خوبی خواهند رسید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در خانه ملت افزود: در شرایطی که کشور نیازمند منابع ارزی است انحصاری کردن صادرات برق توسط دولت آن هم در شرایط جنگ اقتصادی صلاح نیست چراکه یکی از سیاست‌های کمک‌کننده به توسعه روابط اقتصادی به‌ویژه با کشور‌های همسایه، دادن اجازه صادرات برق به بخش خصوصی است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی دولت خود را متولی صادرات برق می‌داند که باید این رویکرد تغییر کرده و این انحصار شکسته شود و از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کند چراکه ظرفیت دولت برای صادرات محدود است لذا باید با رعایت شرایط و ضوابط اجازه صادرات را به بخش خصوصی داد. 

سهامدار حقیقی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۵
سهم ونیرو -وبجهرم که نابودشد بیچاره سهامداران خرد حقیقی!!!
س
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۶
دولت باید از دخالت کردن در تعیین نرخ در اقتصاد دست بردارد. الان دولت نرخ ج ن ده را کنترل نمی کند و روز به روز هم ارزونتر می شود چون ورودی به بازار زیاد شده. جلوی واردات از خارج هم گرفته اند ولی بازم ارزون میشود..
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ برگزار خواهد شد.

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: