تعداد بازدید : ۲۲۶۶
کد خبر : ۲۲۹۶۷۹
افت محسوس سودآوری "غبشهر" در دوره ۹ ماهه؛
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
درآمد‌های عملیاتی شرکت در این دوره به ۲۱ هزار و ۳۵۱ میلیارد ریال رسیده که این درآمد‌ها ۲ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ نشان می‌دهند.

تشکیل صف خرید در نسبت قیمت به درآمد ۷۰ واحدی!


به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت صنعتی بهشهر در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان شهریور ماه امسال با افت محسوس سودآوری همراه بوده که سود خالص محقق شده این شرکت به ۹۵۷ میلیارد ریال رسیده و این سود که معادل ۳۱۹ ریال به ازای هر سهم است کاهش ۲۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

تشکیل صف خرید در نسبت قیمت به درآمد ۷۰ واحدی!

درآمد‌های عملیاتی شرکت در این دوره به ۲۱ هزار و ۳۵۱ میلیارد ریال رسیده که این درآمد‌ها ۲ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ نشان می‌دهند. محصول اصلی شرکت روغن نباتی است. مقادیر فروش محصولات شرکت به ۲۹۱ هزار تن رسیده که در مقایسه با فروش ۳۱۸ هزار تنی مدت مشابه سال گذشته افت ۲۷ هزار تنی را نشان می‌دهد.

متوسط نرخ فروش هر تن روغن نباتی در این دوره معادل ۸۲.۶ میلیون ریال بوده است. بر اساس مجوز دریافتی، نرخ روغن نباتی با ۹ درصد افزایش در مهر ماه مواجه شده که جبران افزایش قیمت روغن خام دریافتی به عنوان ماده اولیه اصلی مصرفی شرکت خواهد شد.

در بخش سایر هزینه‌های غیرعملیاتی شاهد شناسایی هزینه سنگین ۱.۱۱۷ میلیارد ریالی بابت زیان تسعیر بدهی‌های ارزی این شرکت هستیم. به نظر می‌رسد که با توجه به کاهش شدید منابع ارزی ۴۲ هزار ریالی، این شرکت‌ها مجبور به خرید ارز در سامانه نیما هستند و این موضوع با توجه به مانده بدهی ارزی ۷.۵ میلیون فرانک سوییس و ۴۶۰ هزار دلار آمریکا منجر به شناسایی هزینه زیان تسعیر به مبلغ ۱.۱۱۷ میلیارد ریال شده است. در صورت رشد مجدد نرخ ارز انتظار افزایش این هزینه را خواهیم داشت.

با توجه به افت سودآوری شرکت و رشد نسبت قیمت به درآمد شرکت که به ۷۰ واحد رسیده، به نظر می‌رسد که سرمایه گذاری در سهام این شرکت از گزینه‌های پرریسک و حبابی محسوب شود. امیدواریم سهامداران و سرمایه گذاران نسبت به دخیل شدن وضعیت عملیاتی شرکت‌ها در تصمیمات سرمایه گذاری خود اقدام نمایند و پس از کسب زیان‌های احتمالی مسئولیت ریسک خود را پذیرفته و از بیان برخی توهمات همچون قصد دولت در ایجاد روند نزولی در بازار سرمایه یا کارشکنی حقوقی‌ها و اظهارات کودکانه‌ای از این دست خودداری نمایند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: