کد خبر : ۲۲۹۷۷۰
سود ۱.۰۷۳ ریالی در دوره ۹ ماهه؛
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
سود سهام دریافتی این شرکت در دوره ۹ ماهه به ۲۸۶ میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته رشد ۷۴ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش سودآوری از محل سود فروش سهام

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری اعتلا البرز در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری، موفق به کسب سود خالص یک هزار و ۲۳۴ میلیارد ریالی و معادل ۱.۰۷۳ ریال به ازای هر سهم شده است.

افزایش سودآوری از محل سود فروش سهام

سودآوری شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵۴ درصدی را داشته، اما با این حال، با توجه به اینکه رشد محسوس سودآوری شرکت از محل سود فروش سهام بوده و بر اساس روند‌های فعلی بازار سرمایه احتمال تکرار چنین سود‌هایی در ماه‌های پیش رو بعید به نظر می‌رسد، انتظار تکرار سودآوری فعلی را در سنوات آتی این شرکت نداریم.

سود سهام دریافتی این شرکت در دوره ۹ ماهه به ۲۸۶ میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته رشد ۷۴ درصدی را نشان می‌دهد. سود سهام محقق شده از شرکت‌های مختلفی دریافت شده است.

با این حال سود سهام دریافتی از شرکت‌های گروه دارویی سبحان، سبحان دارو، هلدینگ دارو پخش و معدنی املاح ایران به ترتیب معادل ۶۴، ۲۲، ۲۰ و ۱۳ میلیارد ریال و معادل ۴۰ درصد از کل سود سهام دریافتی شرکت بوده است.

همچنین در این دوره مبلغ ۹۶۸ میلیارد ریال سود ناشی از فروش سهام شناسایی شده که این بخش از درآمد نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد محسوس ۱۸۷ درصدی را نشان می‌دهد. سود فروش بخشی از سهام در اختیار گروه دارویی سبحان معادل ۳۷۲ میلیارد ریال، سود فروش سهام پالایش نفت بندرعباس معادل ۱۰۹ میلیارد ریال و ۵۷ میلیارد ریال نیز سود فروش بخشی از سهام شرکت سبحان انکولوژی بوده و مابقی سود سهام نیز ناشی از واگذاری سهام شرکت‌های مختلف بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: