تعداد بازدید : ۴۹۲۱
کد خبر : ۲۲۹۷۷۰
سود ۱.۰۷۳ ریالی در دوره ۹ ماهه؛
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
سود سهام دریافتی این شرکت در دوره ۹ ماهه به ۲۸۶ میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته رشد ۷۴ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش سودآوری از محل سود فروش سهام

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری اعتلا البرز در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری، موفق به کسب سود خالص یک هزار و ۲۳۴ میلیارد ریالی و معادل ۱.۰۷۳ ریال به ازای هر سهم شده است.

افزایش سودآوری از محل سود فروش سهام

سودآوری شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵۴ درصدی را داشته، اما با این حال، با توجه به اینکه رشد محسوس سودآوری شرکت از محل سود فروش سهام بوده و بر اساس روند‌های فعلی بازار سرمایه احتمال تکرار چنین سود‌هایی در ماه‌های پیش رو بعید به نظر می‌رسد، انتظار تکرار سودآوری فعلی را در سنوات آتی این شرکت نداریم.

سود سهام دریافتی این شرکت در دوره ۹ ماهه به ۲۸۶ میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته رشد ۷۴ درصدی را نشان می‌دهد. سود سهام محقق شده از شرکت‌های مختلفی دریافت شده است.

با این حال سود سهام دریافتی از شرکت‌های گروه دارویی سبحان، سبحان دارو، هلدینگ دارو پخش و معدنی املاح ایران به ترتیب معادل ۶۴، ۲۲، ۲۰ و ۱۳ میلیارد ریال و معادل ۴۰ درصد از کل سود سهام دریافتی شرکت بوده است.

همچنین در این دوره مبلغ ۹۶۸ میلیارد ریال سود ناشی از فروش سهام شناسایی شده که این بخش از درآمد نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد محسوس ۱۸۷ درصدی را نشان می‌دهد. سود فروش بخشی از سهام در اختیار گروه دارویی سبحان معادل ۳۷۲ میلیارد ریال، سود فروش سهام پالایش نفت بندرعباس معادل ۱۰۹ میلیارد ریال و ۵۷ میلیارد ریال نیز سود فروش بخشی از سهام شرکت سبحان انکولوژی بوده و مابقی سود سهام نیز ناشی از واگذاری سهام شرکت‌های مختلف بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.